Liseli olma sırası şimdi onlarda...

 ›  Haberler  › ↓ 
liseye-gecis-2014-genel_rsz.jpg
 
Ortaokul eğitimlerini tamamlayan 8. sınıf öğrencileri için düzenlenen “Liseye Geçiş Töreni”, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerinin, Cemiyet çalışanlarının, okul müdürlerinin, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı bir törenle, 11 Haziran 2014 Çarşamba günü Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
 
liseye-gecis-2014 (2)_rsz.jpg

liseye-gecis-2014 (3)_rsz.jpg

liseye-gecis-2014 (5)_rsz.jpg

liseye-gecis-2014 (6)_rsz.jpg
 
Öğrenciler diplomalarını, Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Cemiyet Yöneticileri ve öğretmenlerinden aldı.
 
liseye-gecis-2014-talha-camas (2)_rsz.jpgLiseye Geçiş Töreni’nde konuşma yaparak onların heyecanlarını paylaşan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafaka’da ortaokul eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere yeşil-siyah kapıdan ilk girdikleri günleri hatırlatarak, anılarını tazelemelerine yardımcı oldu. Darüşşafakalı olmanın kardeşlik ve aile duygularından beslendiğini öğrencilere aktarırken onların nasıl şefkat dolu bir aileye mensup olduklarını bir kez daha hatırlattı.
 
Beş yıl süren başarılı bir Darüşşafaka Ortaokulu eğitiminin ardından lise düzeyine geçmeyi hak eden öğrenciler için motive edici bir konuşma yapan Çamaş, onların yeteneklerini ve başarılarını bir kez daha vurguladı ve kendilerine teşekkür etti. Öğrencilere, Haziran ayında açılışı gerçekleşen ve Türkiye’de lise düzeyinde bir ilk olan “Darüşşafaka Tekno-Girişimcilik Gençlik Merkezi”nden en iyi şekilde yararlanma dileklerinde bulunarak sözlerine, “Sizlerin bu çatı altında, sağlıklı, mutlu bireyler olarak büyümesi ve tam donanımlı olarak hayata atılması için özveriyle ve zevkle çalışıyoruz. Ve şunu hep hatırınızda tutun: sizlerin başarısı bizlerin en büyük mutluluğu ve ödülü” diyerek devam etti.
 
Çamaş, 8 Haziran tarihinde, Darüşşafakalı 10 kız öğrencinin 10 yıllık eğitim gideri olan 1 milyon TL’yi toplamak için Atlantik Okyanusu’nu tek başına aşmak üzere denize açılan ilk Türk kadın denizci olan Dilek Ergül’den de söz ederek, bu projenin onlara ilham vermesini diledi ve kardeşlerine nasihat tadındaki şu sözlerle konuşmasına devam etti: “Sizler de onun gibi hayaliniz neyse onun peşinden gidin! Kendi okyanusunuzu geçin! Kendinize inanın! O büyük hedeflerinize ulaşmanız için Darüşşafaka daima yanınızda olacak. Darüşşafaka sizlerin başarılarıyla büyüyecek, güçlenecek ve daha nice 151 yıllara ulaşacak!”
 
Konuşmasında Darüşşafaka Spor Kulübü’nün 100. Yılında, 2. Lig Şampiyonu olarak 1. Lige çıkma başarısını gösteren Darüşşafaka Doğuş Basketbol takımını kutlayan Çamaş, sözlerini takımın şu sloganıyla bitirdi: “Hayatta kazanmak da var, kaybetmek de, ama Vazgeçmek Yok!”
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?