Kurumlar Arası Basketbol Turnuvası’nın kazananı Ekol Lojistik

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka, 155. yılında kurumsal destekçilerini sporun dostluğunda buluşturdu

Türkiye İş Bankası, TÜYAP, Mercedes Benz, Ekol Lojistik ile Doğuş Grubu çalışanlarından oluşan basketbol takımları, bu yıl 155. yaşını kutlayan Darüşşafaka Cemiyeti’nin düzenlediği “Kurumlar Arası Basketbol Turnuvası”nda karşılaştı. Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda 19-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen turnuvada, Darüşşafaka’yı ise mezunlarından oluşan takım temsil etti. 

İki gruptan oluşan 155. Yıl Kurumlar Arası Basketbol Turnuvası’nın A Grubu Mercedes Benz, İş Bankası ve Darüşşafaka Lisesi Mezunları takımından; B Grubu ise Ekol Lojistik, Doğuş Grubu ve TÜYAP’tan oluştu.

Dostluk atmosferinde geçen ve kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı turnuvanın ilk günkü maçlarının ardından Darüşşafaka Lisesi Mezunları ve TÜYAP elenirken, Doğuş Grubu ile Mercedes Benz; İş Bankası ile Ekol Lojistik yarı finalde karşılaştı. Turnuvanın final karşılaşması ise Mercedes Benz ile Ekol Lojistik arasında yapıldı. Finalde rakibini mağlup eden Ekol Lojistik, “Darüşşafaka 155. Yıl Kurumlar Arası Basketbol Turnuvası”nın birincilik kupasını kazanırken, Mercedes Benz ikincilik, İş Bankası ise üçüncülük kupasının sahibi oldu.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin 155. kuruluş yılı vesilesiyle düzenlenen basketbol turnuvasının dostluk atmosferi içinde geçmesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafaka tarihi boyunca spora ve sporun değerlerine önem verdiğini belirtti.  Her zaman Darüşşafakalı öğrencilerin yanında olan beş kurumun, bu kez de Darüşşafaka’nın 155. Yılı kutlamak için düzenlenen bir turnuvada yer almasının çok değerli bir destek olduğunu belirten Çamaş, “Spor, fiziksel ve psikolojik faydalarının yanı sıra öğretici ve geliştirici boyutuyla da kişinin gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Darüşşafaka, kurulduğu günden bu yana öğrencilerinin iyi ve sağlıklı insanlar olarak yetişmeleri için sporun gücünden faydalanıyor. Farklı branşlarda mücadele eden Darüşşafaka Spor Takımları, sporun skordan ibaret olmadığını biliyor ve centilmenliği hiçbir zaman elden bırakmıyor. Geçtiğimiz aylarda Konya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na katılan Darüşşafaka Kız Futbol Takımı, sahaya eksik evraktan dolayı on kişi çıkmak zorunda kalan rakibiyle eşit şartlarda mücadele etmek için, onlarla aynı sayıda sporcuyla sahaya çıkarak Darüşşafaka’nın misyonuna yakışır bir davranış sergiledi” dedi.

Ekol Lojistik, Darüşşafaka 155. Yıl Kurumlar Arası Basketbol Turnuvası'nın şampiyonu oldu.

Şampiyon olan Ekol Lojistik’ten Ahmet Demirhan, iş hayatına girmeden önce profesyonel olarak basketbol oynadığını ve Banvit forması giydiği dönemde bu salonda Darüşşafaka’ya karşı mücadele ettiğini söyleyerek burada olmanın kendisi için çok özel olduğunu paylaştı.

Darüşşafaka Lisesi Mezunları Takımı’ndan Ulaş Çavdar (DŞ’2012) ise duygularını şu sözlerle paylaştı: “Bu turnuva sayesinde Darüşşafaka’ya hem maddi hem manevi destek olan kurumların çalışanları ile tanışmış olduk. Maçlarda mücadele düzeyi üst seviyedeydi. Biz Darüşşafaka mezunları olarak,  lise takımında oynayan kardeşlerimiz ile bir takım oluşturduk. Şimdi takıma baktığımda eski yıllarımı hatırlıyorum ve lise son sınıftayken, alt dönemim olan, Darüşşafaka’ya yeni başlamış kardeşlerimle aynı takımda olduğumu görüyor, bundan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum.”

Sözlerine devam eden Ulaş Çavdar, “Biz Darüşşafaka mezunları olarak ‘Basketball Challenge Cup’ta mücadele ediyoruz.  Bu turnuvaya gelmeden hemen önce çeyrek final maçımız vardı ve mücadeledeyi 68-67 kazanarak yarı finale yükseldik. Fakat bu maçtan dolayı takım olarak yorgunduk, bir de buna sakatlıklar eklenince turnuvaya erken veda ettik. Önümüzdeki sene tam kadro olarak turnuvanın en büyük favorisi olacağımıza inanıyoruz. Ayrıca ‘Basketball Challenge Cup’ta 25 Haziran Cuma akşamı 20.30’da Zincirlikuyu İSOV Spor Salonu'nda Genyap'a karşı üçüncülük maçına çıkacağız.” diyerek tüm basketbol severleri ve Darüşşafaka dostlarını maçlarına davet etti.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?