"Küçük Hayaller Büyük Projeler" toplantısı Darüşşafaka'da yapıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

kucuk-hayaller-buyuk-projeler_rsz.jpg

Teknoloji-tasarım ve inovasyon eğitiminin yaygınlaştırılması için ortaokul 7. ve 8. sınıflarda işlenen Teknoloji ve Tasarım dersinde her yıl öğrenciler, projeler geliştirmekte ve proje maketleri gerçeğe en yakın şekilde oluşturulmaktadır. Bu eğitim çerçevesinde İstanbul il genelinde düzenlenecek olan "Küçük Hayaller Büyük Projeler" yarışması, bu sene Darüşşafaka'da sergilenecek.

Bu yarışma ve sergi öncesi "Küçük Hayaller Büyük Projeler" İstanbul projesi tanıtım toplantısı ve teknoloji tasarım dersi içeriği anlatımı, 2 Nisan 2014 tarihinde Darüşşafaka'da gerçekleştirildi.

Toplantıya Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin, İstanbul ilçeleri milli eğitim müdürleri ile şube müdürleri, İlçe teknoloji-tasarım zümre başkanları, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş ve Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey katıldı.

kucuk-hayaller-buyuk-projeler-2_rsz.jpg
Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey konuşma yaparken

Toplantı içeriğinde teknoloji-tasarım dersinin önemi, yeni gelişmeler doğrultusunda yenilenmesi, dünyada ve ülkemizde dersin işleniş şekilleri, 2023 vizyonu, proje yapım şartları ve patent süreci hakkında konuşmalar yapıldı.

Yarışma sergisi, 26-27-28 Mayıs 2014 tarihlerinde Darüşşafaka Maslak Kampüsü'nde sergilenecek.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?