Küçük çevrecilerden büyüklere mektup var

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye'nin lider hazır yemek firmalarından Keyveni’nin Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda düzenlediği “Çevre İçin Büyüklere Mektuplar” isimli yarışmanın sonuçları, 9 Haziran 2011 tarihinde yapılan törenle açıklandı. Darüşşafakalı 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin bakanlardan başbakana, balıkçılardan cumhurbaşkanına kadar farklı kişilere gelecekte yaşamak istedikleri dünyayı anlatan mektuplar yazdığı yarışmanın ödül törenine Darüşşafaka Eğitim Kurumları İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya, Keyveni Kurumsal Hazır Yemek Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Çelik, sinema sanatçısı ve çevre bilimci Ediz Hun ile Darüşşafaka öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

Çiğdem Kaya:
“Öğrencilerimiz farklı kişilere mektuplar yazarak çevre sorunlarına ilişkin çözümler üretti”
 
Törenin açılış konuşmasını yapan Çiğdem Kaya, “Bizim sorumluluğumuz çevresine duyarlı ve sorunlara çözümler üreten bireyler yetiştirmek. Yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre için hepimiz yaşadığı alanı en az kirletecek yolları bulmak zorundayız. Öğrencilerimizi bu duyarlılıklarından ötürü kutluyoruz, çünkü kendileri farklı kişilere mektuplar yazarak çevre sorunlarına ilişkin çözümler üretti” dedi.
 
Sadık Çelik:
"Kaleme aldığınız mektuplarla bizleri bilinçlendirmeye ve bilgilendirmeye davet ettiniz"
 
Darüşşafaka ile böyle çevre konusunda bir yarışmada iş birliği yapmaktan duyduğunu mutluluğu ifade eden Sadık Çelik, “Keyveni olarak çok mutluyuz. Yaklaşık bir buçuk asırdır sizler gibi başarılı öğrencilere eğitim veren Darüşşafaka’nın duyarlı bireyler yetiştirdiğini görmekten de kıvanç duymaktayım. Tüm dünyanın sorunu haline gelen çevre kirliliği ve küresel ısınma günümüzde hepimizin sağlığını ve geleceğini tehdit ediyor. Dört mevsimi yaşayan cennet ülkemiz ne yazık ki artık baharı görmeden yazı yaşıyor. Doğayı korumak ve tahribatını engellemek hepimizin görevidir. Çocuklarımızın geleceğini çalmayalım ve onlara yaşanabilir bir dünya bırakalım. Sizlerin çevrenin kirlenmesini önlemek için üzerinize düşen görevlerini yerine getireceğine inanıyorum. Bununla da kalmayıp kaleme aldığınız mektuplarla bizleri bilinçlendirmeye ve bilgilendirmeye davet ettiniz. Hepinizi kutluyorum” diye konuştu.
 
                                      Soldan sağa: Sadık Çelik, Ediz Hun, Çiğdem Kaya
Ediz Hun:
“İyi ve güzel insan, daima insanlara sevgiyle yaklaşmak ve doğayı korumakla mümkün olur”
 
Darüşşafakalı öğrencilerin yazdığı mektuplardan çok etkilendiğini ifade eden Ediz Hun ise şöyle konuştu: “Ormanları, denizleri, havamızı, toprağımızı her zaman temiz tutmalıyız. Sizin asıl göreviniz iyi ve güzel insanlar olarak hayatınızı devam ettirmektir. İyi ve güzel insan ise daima insanlara sevgiyle yaklaşmak ve doğayı korumakla mümkün olur.”
 


“Çevre Haftası” kutlamalarıyla paralel olarak kazanan mektupların açıklandığı ve ödüllerin sahiplerini bulduğu etkinlikte çevreyle ilgili pandomim gösterileri, atık malzemeler kullanılarak hazırlanmış defile ve yeni tasarımlı objeler sergisi yer aldı.
 
Ödül alan öğrencilerimiz:
 
4.SINIFLAR

1. Deniz Bengisu Bagci
Birinci
2.Askin Duygu Argus
İkinci
3. Rabia Topgac
Üçüncü


5.SINIFLAR

Kadirhan Yavuz
Birinci
Serra Dip
İkinci
Hüseyin Çalışkan
Üçüncü


6.SINIFLAR

Şule Çetin
Birinci
Yakuphan Emre Kendir
İkinci
Özge Şener
Üçüncü


7.SINIFLAR

Özgür Şen
Birinci
Nisa Nur Kaya
İkinci
Nisanur Köşgen
Üçüncü


8.SINIFLAR

Dilara Salkım
Birinci
Büşra Aleyna İnanç
İkinci
Berat Kaya
Üçüncü
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?