Kitap "can"dır!

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi 1970 dönemliler, "Kitapcan Velilerini Arıyor" kampanyası kapsamında Darüşşafaka'da bir sınıfın "Kitapcan Velisi" oldu. Darüşşafaka Ortaokulu 6C sınıfı, D&R mağazalarından sadece kitap alışverişine olanak tanıyan Kitapcan kartlarına kavuştu. Öğrenciler, bundan böyle her ay 30 TL para yüklenecek olan bu kartlarıyla D&R mağazalarında diledikleri kitabı alabilecek.

Öğrencilerin kitapçıya gitme, kendi kitabını seçme ve kendi kitaplığını kurma alışkanlığı edinmelerini hedefleyen ve 1970 yılı Darüşşafaka Lisesi  mezunu, duayen bankacı Bülent Şenver’in kurucu genel başkanı olduğu Herkese Kitap Vakfı iş birliğiyle hayata geçirilen "Kitapcan Velilerini Arıyor" kampanyası, Darüşşafaka'nın bir sınıfını da Kitapcan kartı sahibi yaptı.

Darüşşafaka Ortaokulu 6C sınıfı öğrencileri, Kitapcan kartlarını Bülent Şenver ve Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey'in elinden aldı.

Kampanya kapsamında; Bülent  Şenver ve dönem arkadaşları, 6C sınıfının "Kitapcan Velisi" oldu. Böylelikle 1970 dönemli Darüşşafakalılar, bir yıl boyunca  6C sınıfında okuyan kardeşlerinin diledikleri kitapları satın alabilmelerini destekleyecek. Öğrenciler, 10 Mart'ta Bülent Şenver (DŞ70) ve Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey'in elinden Kitapcan kartlarını aldı.

Öğrencilerin kitap sevgisini körüklemeyi amaçlayan kampanya, eylül ayından bu yana  Darüşşafaka'da okuyan tüm 5. sınıf öğrencileri ile 6. sınıftaki üç şubedeki öğrencileri, Kitapcan kartı sahibi yaptı. Yeni destekçilerle tüm Darüşşafaka öğrencilerini kart sahibi yapmayı hedefleyen kampanyaya isteyen herkes destek verebiliyor.

Darüşşafakalıların Kitapcan Velileri:

  • Garanti Bankası A.Ş. – 5A Sınıfı
  • Aktif İleti ve Kurye Hizm. A.Ş. - 5B Sınıfı
  • Axa Sigorta A.Ş. – 5E Sınıfı
  • Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. – 5C Sınıfı
  • Ekol Lojistik A.Ş. – 5D Sınıfı
  • Rotary 2420 Bölge Federasyonu – 6A Sınıfı
  • Asuman Güreli ve Yekta Gerali Arkadaşları – 6B Sınıfı

 Bir Darüşşafaka öğrencisini KİTAPCAN kartı sahibi yapmak için lütfen tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?