Kenan Doğulu 21 Nisan gecesi Darüşşafaka yararına muhteşem bir konser verdi.

 ›  Haberler  › ↓ 

21 Nisan 2010 Çarşamba gecesi TİM Show Center’da sahneye çıkan Kenan Doğulu izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Darüşşafaka’nın hip-hop dans kulübü öğrencileri, Kenan Doğulu’ya eşlik etti.Kenan Doğulu’nun hiçbir bedel talep etmeden sahne aldığı konserden elde edilen tüm gelir, Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlandı.Yeni albümü Patron’dan ve önceki albümlerinden şarkılar seslendiren Kenan Doğulu, hayranlık uyandıran sahne performansıyla da dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. 21 Nisan’da düzenlenen bu konserle Darüşşafakalı öğrencilere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hediyesi veren Doğulu, Darüşşafaka’nın “eğitimle değişen yaşam” misyonuna önemli bir destek sağlamış oldu.Kenan Doğulu’dan önce sahneye çıkan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım konuklara teşekkür ederek açılış konuşması için Darüşşafaka Eğitim Kurumları 6.sınıf öğrencisi Ahmet Cüce’ye sözü devretti. Ahmet, “Darüşşafaka 147 yıldır Kenan Abi ve sizler gibi eğitime gönül verenler sayesinde bizleri büyütüyor, okutuyor ve ülkesine faydalı bireyler yapıyor. Öğretmenlerimiz bizim için Türkiye’nin aydınlık yarınları diyor. Biz de onların bu sözüne layık olabilmek için çalışıyoruz. Kenan Abi’ye bize en güzel 23 Nisan hediyesini verdiği için çok teşekkür ederiz.” dedi.

Ahmet Cüce’nin konuşmasının tamamı

Konserin açılış parçasında Darüşşafaka hip-hop dans kulübü öğrencileri, Kenan Doğulu’ya eşlik ettiler.

Konser hazırlıkları çerçevesinde Darüşşafakalı öğrenciler eğitimin yaşamlarındaki anlamını ifade eden kelimeleri kullanarak sözler yazmış ve bu sözleri rap parçalarına dönüştürmüşlerdi. Bu çalışmalar arasından en iyisini seçen sanat ve medya camiasının ünlü isimlerinden Behzat Gerçeker, Ceza, Ferhat Göçer, Mehmet Yılmaz, Ozan Doğulu, Ömür Gedik jüri üyeliğini üstlendi. Yarışmanın birincilik ödülünü kazanan 7.sınıf öğrencilerinden Aleyna İnanç, Zeynep Kara ve Selin Körpe konserin ikinci yarısında sahneye çıkarak “eğitim hakkımı istiyorum” adlı rap şarkılarını seslendirdi.

“Eğitim Hakkımı İstiyorum” şarkı sözlerinin tamamı

Konserin sonunda, Darüşşafaka 10.sınıf öğrencisi Recep Matur kendisi ve arkadaşları adına teşekkürlerini, Kenan Doğulu’nun çocukluktan gelen müzik geçmişini resmeden yağlıboya tablosu ile sundu.Darüşşafaka Cemiyeti, başta Kenan Doğulu ve ekibine, Kerki Organizasyon’a, bu etkinliği destekleyen tüm kuruluşlar ile emeği geçen yönetici ve elemanlarına, yaptıkları bağışlar ve aldıkları biletlerle Darüşşafaka’ya destek olan tüm izleyicilere şükranlarını sunar.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?