Kaspersky Lab'den Darüşşafakalı öğrencilere destek

 ›  Haberler  › ↓ 

kaspersky-lab-den-darussafaka-li-cocuklara-5267809_7246_o.jpg

1863 yılından bu yana, babasını veya annesini kaybetmiş, maddi durumu yetersiz ve yetenekli çocuklarımızın yaşamlarını eğitimle değiştiren, Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu Darüşşafaka Cemiyeti’nin “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna bir destek de Kaspersky Lab’den geldi.

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çocuklar ve gençlerin dijital güvenlik konusunda bilinçlenmeleri için farklı çalışmalara imza atıyor. Firma, bu amaç doğrultusunda son olarak Darüşşafaka Cemiyeti’yle anlamlı bir sosyal sorumluluk hareketi başlattı.

Çocukları ve gençleri bilgiyle buluşturmak, seçtiği hayatı yaşamasını sağlamak ve onlara sağlam bir gelecek inşa etmek hedefiyle yola çıkan Kaspersky Lab, Türkiye'deki tüketicileri de bunun bir parçası yapmayı hedefliyor. Bu hedefle hayata geçirilen kampanya doğrultusunda, kişisel bilgisayarlar için yapılacak Kaspersky DVD ve kutu ürün alışverişlerinin 1 TL'si, Darüşşafaka Cemiyeti'ne bağışlanıyor. 

“O bilgisayarınızın kahramanı, siz ise Zehra’nın, Zeynep’in, Hasan’ın…” sloganıyla başlatılan kampanyayı değerlendiren Kasperky Lab'in Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk; "Siber güvenlik konusunu ciddiyetle ele alan bir kurum olarak başlattığımız bu girişimle, hem Darüşşafaka Cemiyeti'ne maddi olarak destek sunmayı hem de çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz" dedi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?