Karin Bozkurt, dört yıl sonra Darüşşafaka için söyledi

 ›  Haberler  › ↓ 
karin_bozkut_1306_2.JPG

Doktor kimliğinin yanı sıra icra ettiği opera eserleriyle müziğin birleştirici gücünü kullanan Karin Bozkurt, 13 Haziran Cuma akşamı Şişli Kent Kültür Merkezi'nde  Darüşşafaka yararına konser verdi. Çok sayıda konuğun izlediği konserde Bozkurt, seçme opera eserlerini "eğitimde fırsat eşitliği" için söyledi. Konseri izleyenler arasında Darüşşafaka bağışçısı ve Karin Bozkurt'un konservatuar hocası Atifet ve İlhan Usmanbaş da yer aldı.
 
karin_bozkut_1306_7.JPG

Dört yıllık aradan sonra Darüşşafaka için sahne alan Bozkurt, konserin birinci bölümünde Rayna Popova  ile tenör Serkan Bakır'la birlikte Bellini, Puccini, Verdi ve Catalani gibi üstatların en güzel aryalarını seslendirdi.
 
karin_bozkut_1306_6.JPG

 "Donna Donna"  ve "Funiculi Funicula" isimli şarkıları yorumlayan Darüşşafaka Öğrenci Korusu'nun  barkovizyon görüntüleriyle başlayan konserin ikinci bölümünde Karin Bozkurt, Grup Rönesans'ın eşliğinde pop opera türü sevilen şarkıları yorumladı. Bozkurt,  Zülfü Livaneli bestesi "Yiğidim Aslanım", "Karlı Kayın Ormanı" ile Mengel halk şarkısı "Didou Nana"yı söyledi.
 
karin_bozkut_1306_5.JPG

Soma'da yaşanan maden kazasında yaşamını yitiren madencilerin anısına Esin Özlem Aydıngöz tarafından bestelenen "Bir Gökyüzü Düşün"  isimli şarkıyla sona eren konserde Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Beşir Özmen tarafından Karin Bozkurt'a teşekkür plaketi takdim edildi.
 
karin_bozkut_1306_4.JPG
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?