Kamuoyu önderleri, Darüşşafaka için yedinci kez toplandı

 ›  Haberler  › ↓ 

ydk_yonetim_yakin.JPG

Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu’nun (YDK) yedinci toplantısı, 14 Ocak 2012 tarihinde Darüşşafaka Life GYM Spor Tesisleri’nde yapıldı. Başkanlığını gazeteci, yazar Tarhan Erdem’in yaptığı toplantı, iş, siyaset, medya dünyasının önde gelen isimlerini yine Darüşşafaka için bir araya getirdi.

 

YDK_genel.JPG

Aralarında CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Dr. İmren Aykut, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Özcan Türkakın, HSBC Yönetim Kurulu Üyesi Piraye Antika, Muğla Eski Valisi Dr. Lale Aytaman, Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bozluolçay, Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Vedat Özdan, TEB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Canevi, Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Ergun, Prof. Dr. Figen Esen, Mali Müşavir Hüsnü Güreli, Sanayi Bakanı Eski Müsteşarı Prof. Dr. Yusuf Balcı, Türkiye Madenciler Derneği Başkanı İsmet Kasapoğlu, İstanbul Eski Milletvekili Dr. Cem M. Kozlu, Aydın Eski Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu, İstanbul Eski Milletvekili Bülent Tanla, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Vahap Munyar, iş kadını Beyza Zapsu, AK Yatırım Eski Genel Müdürü, iş kadını Berrin Önder, iş adamı Şerif Pora,  iş adamı Engin Tayfun, TED Ankara Koleji Vakfı Eski Genel Müdürü Dr. Nur Otaran ve bağışçı Verda Sürek gibi kamuoyu önderleri, Darüşşafaka'nın geleceğe daha güçlü taşınması için fikirlerini paylaştı.


OKTAY EKSİ_YDK.JPG

Toplantıya; Türk Amerikan İşadamları Derneği Genel Başkanı M. Uğur Terzioğlu, Alternatif Bank Eski Genel Müdürü, iş adamı Mehmet Alev Göçmez, Tekfen Holding AŞ Kurumsal İşler Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Osman Reha Yolalan yeni üye olarak katılırken, Prof. Dr. Yılmaz Nişancı da konuk olarak yer aldı.

ahmet_buldam_YDK.JPG

Yoğun gündemle gerçekleşen toplantıda; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, ilk olarak Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 19 Kasım 2011 tarihinde yapılan ziyareti hakkında bilgi verdi.

piraye_antika_ydk_7.JPG

Ardından Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda önce çıkan gelişmelerle ilgili bir sunum gerçekleştiren Yıldırım, 2011 yılı bütçe ve fiili karşılaştırmasını yaptı. Toplantının bir diğer gündem maddesini ise Darüşşafaka Üniversitesi oluşturdu. 

bulent_tanla_ydk.JPG

Darüşşafaka Üniversitesi olmalı mı, nasıl olmalı, kime hitap etmeli, hangi alanları kapsamalı, nasıl bir çıktı hedeflemeli, nerede olmalı, burslu-burssuz oranı ne olmalı, paralı üniversite ile parasız misyon bağdaşır mı, nasıl farklılaştırılabilir gibi başlıklar Kurul üyelerinin görüşlerine sunuldu. Darüşşafaka Üniversitesi'nin hangi koşullarda kurulacağını araştırmak üzere Hüsnü Güreli, Prof. Dr. Yılmaz Nişancı, Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Berrin Önder ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin'den oluşan bir çalışma grubu oluşturuldu.

Besir_ozmen_ydk.JPG
Kamuoyu önderleri, 28 Nisan 2012 tarihinde 8.YDK Toplantısı’nda yeniden Darüşşafaka için buluşacak.

İMREN AYKUT_YDK.JPG

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?