Kamuoyu önderleri 13. YDK Toplantısı'nda buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
ydk_21092013_3.JPG
Darüşşafaka’yı geleceğe daha güçlü taşımak amacıyla görüşlerinden yararlanılan iş, siyaset, eğitim ve medya dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiren Yüksek Danışma Kurulu, 21 Eylül 2013 Cumartesi günü yoğun bir gündemle 13. toplantısını gerçekleştirdi.
 
ydk_21092013_1.JPG
Zekeriya Yıldırım’ın başkanlığında Darüşşafaka Life GYM Spor Tesisleri’nde düzenlenen toplantı, 150. yılında Darüşşafaka’yı daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla Cemiyet tarafından Müge-Coşkun Aral’a hazırlatılan “Ben Bir Daçkalıyım” isimli filmin fragmanın kurul üyelerine gösterilmesiyle başladı. 
 
ydk_21092013_8.JPG

YDK’nın yeni üyesi Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Senar Akkuş, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Eski Başkanı Ömer Kaymakçalan, DPT Eski Müsteşarı Ali Tigrel ve Pan-Da Danışmanlık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çorapçı’nın tanıştırılmasının ardından Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili Fırat Tekin, Cemiyetin son beş aylık faaliyetleri hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi.
 
ydk_21092013_2.JPG
Toplantıda; “2012 mezunlarını üniversite yerleşme durumları ile Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2013-2014 hedef ve odakları” konusunda Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, “bu yıl Darüşşafaka’ya başlayan yeni öğrencilerin durumları” hakkında Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey ve Ramazan Bayramı’na yönelik yürütülen bağış kampanyası hakıknda Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya sunumlarını yaptı.
 

ydk_21092013_4.JPG

Sunumların ardından Cemiyet yönetiminin Darüşşafaka’yı daha geniş kitlelere ulaştırma yönündeki düşünceleri YDK üyeleriyle paylaşılarak, görüşleri alındı.


ydk_21092013_6.JPG

Yüksek Danışma Kurulu üyelerinin Darüşşafakalı öğrenciler ile rezidans bağışçılarıyla belli periyotlarla sohbet toplantıları yapmalarının kararlaştırıldığı toplantıda,  YDK üyelerinin Darüşşafaka mezunu üniversite öğrencileriyle kurulan danışmanlık ilişkilerinin bir önceki yıldan edinilen deneyimlerin ışığında geliştirilmesi kararlaştırıldı.

ydk_21092013_7.JPG

14. YDK’nın 22 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilmesini kararlaştırıldığı toplantıda; YDK üyeleri için “Ergenlik çağının yönetimi”, “Online eğitim”, “Virtüel üniversite kurulması”, “Türkiye'de lisan eğitimi”, “Kaynak geliştirme faaliyetlerine katkı sağlamak üzere şirketlere ve uluslararası kuruluşlara sunulacak projeler geliştirilmesi” ve “Tanıtım çalışmaları” konularında araştırma komisyonları oluşturuldu. 

ydk_21092013_5.JPGydk_21092013_11.JPG

Toplantıda, "Darüşşafaka Velilerini Arıyor" programı kapsamında Darüşşafaka'da okuyan bir öğrencinin bir yıllık eğitim giderini bağışlayarak "Darüşşafaka Velisi" olan YDK Üyesi Murat Dayanıklı'ya sertifikası Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili Fırat Tekin tarafından takdim edildi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?