Darüşşafakalı öğrencilerin hayalleri Kahve Dünyası'nın yeni yıl ürünlerinde

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka'nın kurumsal destekçisi Kahve Dünyası'nın yeni yıl için müşterilerinin beğenisine sunduğu ürünler arasında Darüşşafakalı öğrencilerin çizimlerini taşıyan çikolata kutuları ve fincanlar da yer alıyor. Kahve Dünyası mağazalarında satışa sunulan bu ürünlerin gelirinin bir kısmı Darüşşafaka’ya bağışlanacak.

Geliştirdiği farklı sosyal sorumluluk projeleriyle Darüşşafakalı öğrencilerin yanında olan Kahve Dünyası, geçtiğimiz sene ürettiği Darüşşafaka çikolatalarının kutularını yeni yıl vesilesiyle güncellemişti.

Darüşşafakalı öğrencilerden hayallerindeki meslekleri resmetmelerini isteyen marka, bunlar arasından seçtiği beş resmi, yeni yıl için ürettiği Darüşşafaka çikolatalarının kutularında kullandı. Yılbaşı vesilesiyle gerçekleştirilen proje; bir yandan Darüşşafakalı öğrencilere tasarımlarını ürüne dönüştürme mutluluğu yaşatırken diğer yandan da onların eğitimine kaynak yaratıyor.

Aynı şekilde, Kahve Dünyası'nda 2011 yılından bu yana satılan ve yine Darüşşafakalı öğrencilerin çizimlerinin süslediği fincanların satışından elde edilen gelirin de bir bölümü Darüşşafaka'ya bağışlanıyor. 

Yeni yılda sevdiklerine anlamlı bir armağan arayışında olanlar için güzel bir alternatif oluşturan Darüşşafaka çikolatalarını ve fincanlarını tercih edenler, Darüşşafaka'da okuyan öğrencilerin öyküleriyle tanışacak ve onları hayallerine ulaştırmak için çalışan Darüşşafaka'nın misyonuna katkı sunacak.

8/B sınıfı öğrencisi Rabia Türk'ün hikayesi:

"Ben, astronot olmak istiyorum, çünkü benim için en önemli hedef 'Ay'a ayak basan ilk Türk kadın astronot olmak'tır. Böylece ülkemin gurur kaynağı olarak bir önem kazanmış olacağım."

8/D sınıfı öğrencisi Fatmagül Koluaçık'ın hikayesi:"İleride dalgıç olmak istiyorum, düşüncelerim kadar derin, hayallerim kadar renkli olan engin denizleri keşfetmek ve araştırmak istiyorum."

8/E sınıfı öğrencisi Ahmet Polat'ın hikayesi:

"Ressam olmak istiyorum, çünkü resim yeteneğimin olduğunu düşünüyorum. Bu alanda daha öğreneceğim ve öğreteceğim çok şey var. Ressamlık mesleğinde çok başarılı olacağımı umuyorum."

7/B sınıfı öğrencisi Batuhan Aysan'ın hikayesi:"Bilim insanı olmak istiyorum, çünkü bilim insanı çok fantastik ve ilginç bir meslek, ayrıca kimyayı seviyorum."

5/E sınıfı öğrencisi Elifnaz Usuğlu'nun hikayesi:

“Hayvanları sevdiğim için veteriner olmak istiyorum. Hayvanlar çok tatlı benim için...”

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?