JP Morgan, Darüşşafaka'daki Öğretmenlerin Eğitimini Destekliyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Yaşamboyu Öğrenen Öğretmenler Projesi”, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda görev yapan öğretmenleri eğiterek; öğrencilerin gelişimini destekleyecek.

15 Temmuz 2008 Salı günü düzenlenen toplantıda JP Morgan, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda görev yapan öğretmenlerin mesleki gelişimine yönelik “Yaşamboyu Öğrenen Öğretmenler Projesi”ne destek vereceğini açıkladı. Proje, Darüşşafaka öğretmenleri için sunduğu değerli eğitim olanakları ile öğretmenlerin müfredat hazırlama ile matematik, yabancı dil gibi ders etkinliklerinin geliştirilmesine fırsat sağlayacak.

“Yaşam Boyu Öğrenen Öğretmenler” projesinde, Darüşşafaka Eğitim Kurumları bünyesinde görev alan okul eğitim personelinin üç yıl süresince ulusal ve uluslar arası nitelikteki eğitimleri sağlanarak; daha çok sorgulayan, yaratıcılıkları gelişmiş, dünya vatandaşı bireyler yetiştirmeleri hedefleniyor.
 
Proje kapsamında, öğretmenlerin,  öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ders etkinliklerini geliştirmelerine yönelik, Türkiye ve dünyada eğitimde lider kuruluşlarla işbirliği yapılacak. Öğretmenlerin eğitimleri, eğitim alanındaki öncülükleriyle bilinen “The International Baccalaureate Organization” (IBO) ve “The Association for Supervision and Curriculum Development” (ASCD)tarafından sağlanacak.
 
Proje ayrıca üstün yetenekli öğrenci eğitimi alanında da örnek oluşturacak.  Bu yıl “Eğitimde fırsat eşitliği” ilkesiyle zihinsel yetenekleri ve yaratıcı düşünme yetenekleri değerlendirilerek okula alınan 120 öğrencinin eğitiminde İstanbul Üniversitesi Üstün Yetenekli Çocuklar Ana Bilim Dalı ile işbirliği yapılacak.
 
JP Morgan tarafından projenin ilk üç yılı için ayrılan bütçe 300,000 Amerikan Doları olarak belirlendi.  Proje tanıtımında konuşan JP Morgan Türkiye Genel Müdürü Murad Megalli, “JP Morgan olarak Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın en değerli kaynağı olan öğretmenlerinin eğitimine destek olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. “Bu projeyle olanakları yetersiz çocuklarının en iyi eğitimi alabilmelerine destek sağlıyoruz” diyen Megalli açıklamasını, Yaşamboyu Öğrenen Öğretmenler Projesi gibi eğitim alanındaki inisiyatifleri destekleyerek; yerel kurumlarla akademik başarının arttırılmasına ve öğrencilere yeni olanaklar sağlanmasına dönük işbirliği yapıyoruz” diye sürdürdü.
 
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım “Türkiye’nin en köklü sivil toplum örgütlerinden biri olan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 145 yıldır babası hayatta olmayan ve maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimle yaşamlarını değiştiriyoruz. Öğretmenlerimiz tarihi ve benzersiz misyonumuzun yerine getirilmesinde çok önemli görevler üstleniyor. JP Morgan’a öğretmenlerimizin eğitimini destekleyerek;  daha çok düşünen, sorgulayan gençler yetiştirilmesine sağladıkları katkı için teşekkür ederim. Öğretmenlerimizin bu proje ile kazanacakları deneyimi zamanla devlet okullarında çalışan öğretmenlere de taşımayı düşünüyoruz. “ dedi.
 
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Hakkında:
 
Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşu Darüşşafaka, babası hayatta olmayan, ailelerin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere, ilköğretim 4. sınıftan lise bitinceye kadar tam burslu ve yatılı, İngilizce eğitim veriyor. Yetenekli gençleri yetiştiren, Türkiye ve dünyanın en saygın ve en iyi eğitim kurumları arasında yer alan Darüşşafaka, Darüşşafaka Cemiyeti’ne yapılan bağışlarla eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvene sahip ve topluma karşı sorumlu liderler yetiştirmeyi hedefliyor. Kız ve erkek öğrencilerin birlikte okuduğu Darüşşafaka’da önümüzdeki ders yılında 67 ilimizden 830 öğrenci eğitim görecek.  
Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda öğrencilerin her türlü ihtiyaçları Darüşşafaka Cemiyeti tarafından karşılanıyor.  Darüşşafaka Cemiyeti; kanunen “kamu yararına hizmet veren dernek” olarak kabul ediliyor.
Detaylı bilgi için www.darussafaka.org
 
JP Morgan hakkında:
 
JP Morgan Chase & Co. (NYSE: JPM), 50’den fazla ülkede faaliyet gösteren dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biridir. Yatırım bankacılığı, bireylere, küçük işletmelere ve şirketlere sağlanan finansal hizmetler, portföy yönetimi ve özel yatırım fonları (private equity) alanlarında lider olan JP Morgan’ın varlıkları 1,6 trilyon Amerikan Dolarıdır. Dow Jones Industrial Average’e dahil olan JP Morgan, ABD’de milyonlarca bireysel müşteriye ve dünyanın saygın şirketlerine, kurumlarına ve kamu kuruluşlarına, JP Morgan ve Chase markalarıyla hizmet sunmaktadır. JPMorgan Chase &  Co. toplumların gelişimine destek veren ekonomik fırsatlara, kalkınma ve çevre programlarına yatırım yapmayı ilke edinmiştir.
Detaylı bilgi için www.jpmorganchase.com
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?