İzmir Valisi'nin Darüşşafaka Urla Rezidans'ı Ziyareti

 ›  Haberler  › ↓ 

 
25 Haziran 2008 Çarşamba akşamı, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ve eşi, İzmir ve Urla’nın önde gelen bazı işadamları ile eşlerinin katıldığı 18 kişilik bir yemek verdi. Darüşşafaka Urla Rezidans’taki yemeğe İzmir Valisi M. Cahit Kıraç ve Urla Kaymakamı Şahin Bayhan da katıldı. Gecede konuklar önce Urla Rezidans’ı gezdi. Daha sonra yemek salonuna gelen İzmir Valisi ve Urla Kaymakamı, Darüşşafaka bağışçılarıyla tanıştı. Hazırlanan protokol masasında konuklar ve Zekeriya Yıldırım ile eşinin yanı sıra, Darüşşafaka Yakacık Rezidans’ta kalan bağışçılar, Darüşşafaka Urla Rezidans Kurum Müdürü ve Tanıtım Yönetmeni yer aldı.
 
Yemek sırasında, Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım’ın Darüşşafaka Cemiyeti’ni kısaca tanıtan konuşmasından sonra Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın ve Darüşşafaka Rezidansların tanıtım filmleri izlendi. Darüşşafaka bağışçılarından İstanbul Operası emekli solist soprano Begüm Güder Erdem, Schubert’ten bir lied söyleyerek konuklara güzel bir sürpriz yaşattı. İzmir Valisi ve diğer konuklar Türkiye - Almanya Milli Maçının ilk yarısını Urla Rezidans’ta izledi.
 
İzmir Valisi ve eşi, Darüşşafaka Urla Rezidans’ı çok beğendiklerini ifade ettiler ve Rezidanslardaki yaşam ve giriş koşulları hakkında bilgi aldılar.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?