İyi ki doğdun, Darüşşafakalılar Derneği; iyi ki varsın!

 ›  Haberler  › ↓ 
Türk eğitim tarihinin ilk mezunlar derneği olan Darüşşafakalılar Derneği, 103. yaş gününü, 31 Temmuz 2011 Pazar günü Yıldız Parkı’ndaki Dahill Restaurant’ta düzenleyeceği kahvaltıyla kutlamaya hazırlanıyor.
 
Tüm Darüşşafakalıları ve dostlarını 103. Yaş gününde buluşturmayı hedefleyen Darüşşafakalılar Derneği, 8 Ağustos’un pazartesi gününe ve Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle kutlama tarihini 31 Temmuz’a çekti.
 
1903’te Padişah Abdülhamit’in kapattığı Darüşşafaka Cemiyeti’ni yeniden kurmak ve Maarif Nezareti’ne bağlanan Darüşşafaka Lisesi'ni Cemiyet’e devretmek amacıyla 8 Ağustos 1908’de İstanbul Fatih’teki tarihi okul binasında bir araya gelen 150 kadar Darüşşafakalı tarafından kurulan Darüşşafakalılar Derneği, amacını 1909’da gerçekleştirdi.
 
Darüşşafaka Ailesi’nin bireylerini ortak eğitim ortamı ve kültürü temelinde bir araya getiren Dernek, günümüzde ülkemizin de etkin ve saygın sivil toplum kuruluşları arasında yer alıyor. Darüşşafaka’nın bir eğitim kurumu olarak tanınırlığını, prestijini ve kurumsal imajını üst düzeye çıkarmayı hedefleyen Dernek, aynı zamanda Darüşşafaka’nın tarihsel mirasına sahip çıkıyor.
 
Düzenleyen: Darüşşafakalılar Derneği
 
Tarih  : 31 Temmuz 2011
Yer     : Yıldız Parkı Dahill
Saat   : 10.00-14.00
Adres : Palanga Caddesi, Yıldız Parkı, Yıldız Porselen İçi Beşiktaş / İstanbul
 
(Dahill Restaurant Tel:0212 227 49 28)
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?