ITAP (Institute Of Theoretical And Applied Physics) - Fizik Olimpiyat Okulu’nda Darüşşafakalı Bir Öğretmen

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda fizik öğretmeni olarak görev yapan Nilgün Serbest, 3 Temmuz-13 Temmuz 2010 tarihleri arasında lise eğitimcilerine yönelik yapılacak olan “ITAP Fizik Olimpiyat Okulu Birinci Kademe Eğitimi”ne katılmaya hak kazandı. Nilgün Serbest, alacağı eğitimin sonunda “Olimpiyat Formatörü” olacaktır.

2010 yılı için 130 öğretmen ITAP programına başvuru yaptı. Yapılan değerlendirmenin sonucunda 15 özel okul, 25 devlet okulundan toplam 40 öğretmen bu etkinliğe katılmaya  hak kazandı.

 

ITAP Olimpiyat Okulu Nedir?

ITAP Olimpiyat Okulu, lise fizik eğitimcilerine yönelik ve 18 aylık geniş bir döneme yayılmış olimpiyat seviyesinde bir eğitim programıdır. Ana amacı, ülkemizin fizik olimpiyatlarında genel başarısının yükseltilmesini sağlamak için katılan lise eğitimcilerinin güçlendirilmesi ve bu şekilde yaygın etki yaratarak geniş bir öğrenci tabanının geliştirilmesinin sağlanmasıdır. Olimpiyat okulunun 18 aylık eğitimi dört kademeden oluşur. Her kademenin yaklaşık 10 günlük ve toplam 100 saatlik bir eğitim planı bulunmaktadır.

Öğretmenlerin bu uzmanlık eğitimi sonunda Olimpiyat Formatörü olmaları ve bölgelerinde olimpiyat koordinatörü ve eğitmeni olarak resmi görev alabilmeleri hedeflenmektedir. Olimpiyat formatörlüğü resmi olarak TUBİTAK-BİDEB ve MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından imzalanan bir ortak protokol ile tanınmıştır.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?