İstanbul'un kaymakamları Darüşşafaka'yı ziyaret etti

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_1950.JPG

Her ay düzenli olarak yapılan İstanbul Kaymakamlar Toplantısı, 3 Nisan’da Sarıyer Kaymakamı Ömer Kahraman’ın ev sahipliğinde yapıldı.
 
kaymakamlan_03042012_3.JPG
Toplantı kapsamında İstanbul iline bağlı ilçe kaymakamları, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti.  Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım tarafından karşılanan kaymakamlar, önce Karadeniz Halk Oyunları ekibinin gösterisini ardından da “Dünden Bugüne Darüşşafaka” başlıklı sunumu izledi.
 
kaymakamlan_03042012_4.JPG
 
Kaymakamlara hitaben bir konuşma yapan Zekeriya Yıldırım, “Darüşşafaka kuruluşundan bu yana öğrencilerini sınavla seçiyor. Bu yıl da sınavımızı 20 ilde düzenliyoruz. Bizler daha fazla çocuğa ulaşmak için 22 ilde de sınav tanıtım toplantısı düzenliyoruz. Bu noktada sizin de desteğiniz büyük önem taşıyor. İlçeniz sınırlarında yaşayan, babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, ilköğretim 3. sınıf öğrencilerini sınavımıza yönlendirmeniz, eğitimde fırsat eşitliği açısından büyük önem arz ediyor” dedi. 
 
kaymakamlan_03042012_6.JPG
Konuşmaların ardından Darüşşafaka Şiir Kulübü öğrencileri tarafından yorumlanan Nazım Hikmet’in  “Masalların Masalı” ve “Yaşamaya Dair” isimli şiirleri büyük alkış aldı. Şiir dinletisinin ardından kaymakamlar,  aralarında Darüşşafaka’nın da olduğu dokuz okul tarafından hazırlanmış, ulusal ve uluslararası başarılar kazanmış projelerin yer aldığı sergiyi gezdi.
 
kaymakamlan_03042012_7.JPG
Sergide; Özel Darüşşafaka  İlköğretim Okulu ile Özel Darüşşafaka Lisesi’nin yanı sıra Özel İstinye Ufuk  Fen Lisesi, Özel Abdullah Çakar Ufuk Anadolu Lisesi, Özel Mürüvvet Evyap Okulları, Özel Boğaz Hisar İlköğretim Okulu, Özel Enka Okulları, Özel Ayazağa Işık Okulları ve Özel  Ekrem Elginkan Lisesi tarafından hazırlanan projeler yer aldı.

kaymakamlan_03042012_2.JPG
P&G Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu’nu gezen kaymakamlara, Darüşşafaka İlköğretim Okulu dördüncüsü sınıf öğrencilerinin tarafından çiçek buketleri armağan edildi.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?