Darüşşafaka İstanbul Maratonu'ndaydı!

 ›  Haberler  › ↓ 

152 yıldır "eğitimde fırsat eşitliği" misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencileri kaliteli eğitimle geleceğe hazırlayan Darüşşafaka, İstanbul Maratonu'ndaydı! 

Bu yıl 15 Kasım Pazar günü 37.'si düzenlenen maratonda Darüşşafaka yararına koşan ve yürüyen toplam 256 gönüllü, 9 Kasım’dan başlayarak sevdiklerini annesi veya babası hayatta olmayan çocukların geleceğini aydınlatmaya davet etti ve Darüşşafaka için bağış topladı. "Eğitim olmazsa olmaz" diyerek yürüyen Darüşşafaka gönüllülerinin sayısı 177, koşan Darüşşafaka gönüllülerinin sayısı ise 79’du. Darüşşafaka Ortaokulu 7. sınıflardan 29 öğrenci de yürüyüşe katıldı ve coşkuyu artırdı. Güneşin pırıl pırıl parladığı, güzel bir günde, hep birlikte, tek yürek halinde, adımlarımızı "eğitimde fırsat eşitliği" için attık, Boğaziçi Köprüsü'nü birlikte geçtik.

Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafakalılar Derneği ve Darüşşafaka Spor Kulübü'nün organizasyonuyla Darüşşafaka ailesi, bu yıl İstanbul Maratonu'na bugüne kadarki en kalabalık ekibiyle katıldı. 

Maraton filmimizi izlemek için buraya tıklayınız!

Maraton kampanyası sonucunda, Darüşşafaka'da bu yıl eğitim görmeye başlayan 5 öğrencinin 1 yıllık eğitim dahil tüm giderleri toplamı olan 150.000 TL bağış toplandı, ve bu daha başlangıç! İlk kez bu kadar organize bir şekilde maratona katılan Darüşşafaka, bundan sonra her yıl giderek daha kalabalık bir gönüllü ekibiyle katılmayı ve daha fazla bağış toplamayı hedefliyor.

"Yürümek için yürüyüş bandı, koşmak için koşu bandı #olmasadaolur, ama eğitim olmazsa olmaz" diyerek adımlarıyla öğrencilerin geleceğini aydınlatan gönüllülere ve onları destekleyenlere binlerce teşekkür! Maraton kampanyası sona erdi ama Darüşşafaka’ya her zaman bağış yapabilirsiniz. Seneye de maratonda Darüşşafaka’yı unutmayın olur mu? 

HAYDİ SİZ DE BAĞIŞ YAPIN!

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan İstanbul Maratonu’nun web sitesinin (www.istanbulmarathon.org) tarihçe sayfasındaki bilgilere göre, ilk kez 1979’da bir grup Alman turistin girişimiyle düzenlenen İstanbul Maratonu, yıllar içinde gelişerek bugünlere geldi. Katılımcı sayısı ve maratona gösterilen ilgi her geçen yıl artıyor. Bugün İstanbul Maratonu’nun en önemli özelliklerinden biri; sosyal sorumluluk yönü olması ve toplumda insanlararası yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik etmesi... Koşulara ve halk yürüyüşüne katılan onbinlerce kişi, kendileri için önemli olan çeşitli konularda farkındalık yaratmak ve sivil toplum kuruluşlarına bağış toplamak için Asya’dan Avrupa’ya yürüyor, koşuyor, sesini duyuruyor, şehrini ve yaşamı sahipleniyor. Değişmesini istedikleri şeylerin değişebilmesi için kendileri de bir çaba gösteriyor ve katkı sunuyorlar. 

Maratonda toplanan bağışların her geçen yıl artması dileğiyle...

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?