İstanbul Maratonu’nda adımlarını Darüşşafaka için atanlara binlerce teşekkür!

 ›  Haberler  › ↓ 

Bu yıl 15 Kasım Pazar günü 37.'si düzenlenen İstanbul Maratonu’nda Darüşşafaka yararına koşan ve yürüyen gönüllülere teşekkür etmek üzere Darüşşafaka Cemiyeti Müzesi’nde bir davet düzenlendi.

Davete, maratonda Darüşşafaka için tek yürek olan gönüllülerden Egon Zehnder firmasının ortağı Tankut R. Şensürücü, aynı zamanda Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi de olan Murat Dayanıklı, Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen (DŞ'74), Sevil Çakmak (DŞ'92), Zübeyde Bulgu (DŞ'79), Nedret Avcı Atak (DŞ'93), Ümit Ferer'in yanı sıra Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Fırat Tekin, Genel Sekreter Pelin Kabalak, Cemiyet yöneticileri katıldı.

Bu yıl Darüşşafaka’nın maraton kampanyası kapsamında toplam 256 gönüllü, sevdiklerini annesi veya babası hayatta olmayan çocukların geleceğini aydınlatmaya davet etti ve Darüşşafaka için bağış topladı. "Eğitim olmazsa olmaz" diyerek yürüyen Darüşşafaka gönüllülerinin sayısı 177, koşan Darüşşafaka gönüllülerinin sayısı ise 79’du.

Maraton kampanyası sonucunda, Darüşşafaka'da bu yıl eğitim görmeye başlayan 5 öğrencinin 1 yıllık eğitim dahil tüm giderleri toplamı olan 150.000 TL bağış toplandı, ve bu daha başlangıç! Darüşşafaka, bundan sonra her yıl giderek daha kalabalık bir gönüllü ekibiyle katılmayı ve daha fazla bağış toplamayı hedefliyor.

"Yürümek için yürüyüş bandı, koşmak için koşu bandı #olmasadaolur, ama eğitim olmazsa olmaz" diyerek adımlarıyla öğrencilerin geleceğini aydınlatan gönüllülere ve onları destekleyenlere binlerce teşekkür!

Maraton kampanyası sona erdi ama Darüşşafaka’ya her zaman bağış yapabilirsiniz.

Darüşşafaka’nın İstanbul Maratonu’na katılımıyla ilgili daha fazla bilgi ve fotoğraf için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?