Darüşşafaka Bağışçısı Işıl Dilek'ten öğrencilere armağan

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Bağışçısı Işıl Dilek’ten Darüşşafaka öğrencilerinin içini ve yüreğini ısıtacak bir armağan…

Darüşşafaka Urla Rezidans bağışçısı Işıl Dilek, 2012'den bu yana Darüşşafaka'ya yeni başlayan öğrencileri, ördüğü berelerle sevindirmeye devam ediyor. Bu yıl Darüşşafaka'ya başlayan 130 öğrenci için  200 adet bere ören Işıl Dilek’in bu anlamlı armağanı, 8 Ekim'de öğrencilere verildi.

Yardımsever yönünü, Darüşşafaka misyonuna olan gönülden bağlılığıyla birleştiren Işıl Dilek, çocukları çok sevdiğini ve küçük şeylerle de olsa çok sayıda çocuğa ulaştığını bilmenin kendisini manevi olarak tamamladığını ifade etti. Berelerinin ulaştığı çocukları birebir görmese bile yüzlerinde oluşan gülümsemeyi hissedebildiğini ve bu hissin içini ısıttığını vurgulayan Dilek, ördüğü berelerin sayısı toplamda 426’ya ulaştığını kaydetti.

Darüşşafakalı öğrencilerin ise berelerine kavuştuklarındaki heyecanları ve yüzlerindeki gülümseme görülmeye değerdi. Rengârenk bereleriyle öğrencilerin içini ve yüreğini ısıtan Işıl Dilek, ufak dokunuşlarla büyük mutlulukların yaratılabileceğini gösterdi.

Yaşamının büyük bir bölümünü kalabalık bir çevrede geçiren Işıl Dilek, aslen İzmitli ve ev hanımı... 1999 Marmara Depremi’nden sonra yaşadığı kayıplar sonucu Ankara’ya taşınarak hayatını burada sürdürdü. 2012 yılında ise yalnız kalmamak ve Darüşşafaka’ya destek olmak amacıyla Darüşşafaka Urla Rezidans’a yerleşti.

Darüşşafaka Rezidansları hakkında…

Darüşşafaka Cemiyeti, 152 yıllık varlığını borçlu olduğu, misyonunu destekleyerek çocukların yaşamlarının eğitimle değişmesine katkıda bulunan hayırsever bağışçılarına duyduğu minnetin bir göstergesi olarak, ileri yaştaki bağışçılarına, İstanbul ve İzmir Urla’daki rezidansları ve özel bakım üniteleriyle hizmet sunuyor. Bugün, Darüşşafaka Yakacık, Maltepe, Şenesenevler (İstanbul) ve Urla Rezidansları (İzmir), 500'e yakın Darüşşafaka bağışçısına ev sahipliği yapıyor. Darüşşafaka Rezidansları’nın sakinleri, bir yandan ülkemizin çocuklarının geleceğini aydınlatırken, bir yandan da ileri yaşlarını güvenli, konforlu ve huzurlu bir ortamda geçiriyor.
 
Urla Rezidans: Darüşşafaka’nın en büyük rezidansı olan ve 2007’de kapılarını Ege’nin incisi İzmir’de açan Urla Rezidans, standart odaların yanı sıra 1+1, 2+1 ve 80 metrekare büyüklüğünde süitler olmak üzere toplam 171 odadan oluşuyor. Zamana meydan okuyan zeytin ve çam ağaçlarının arasından geçerek ulaşılan tesisler, sakinlerine bir tatil köyü atmosferi sunuyor.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?