İş kadını Leyla Alaton’dan Darüşşafakalılara kariyer dersi

 ›  Haberler  › ↓ 
leyla-alaton_protokol.jpg
Soldan sağa: Çiğdem Kaya, Leyla Alaton, Adnan Ersan
 
Alarko Yönetim Kurulu ve aynı zamanda Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Leyla Alaton, 19 Ocak’ta Darüşşafaka öğrencileriyle kariyer odaklı bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilerimize, kariyer planlamalarını nasıl yapılmaları gerektiği hakkında bilgi veren başarılı iş kadını Alaton, kendi deneyimlerinden de yola çıkarak, ikinci yabancı dil bilmenin iş dünyasında yarattığı avantajların üzerinde durdu. Düşünce ayrılıklarından düşünce birliğine varılacağını belirten Alaton, farklı düşüncelere saygı ve hoşgörü göstermenin önemini vurguladı.
 
leyla-alaton_toplu.jpg
 Leyla Alaton öğrencilerimizle…
 
Kadının iş hayatında taşıdığı değerden de söz eden Alaton, çalışma hayatında kadın birliğinin ve kadın dayanışmasının gerekliliğini belitti. İş hayatında başarının anahtarının deneyimler olduğunu kaydeden Alaton, “İş hayatına adım attığınız zaman mutlaka bir hedefimiz olsun” dedi. Leyla Alaton, Darüşşafakalı öğrencilerin sorularına verdiği samimi yanıtlarla öğrencilerin bol alkış topladı.
 
leyla-alaton_odul.jpg
Toplantının sonunda Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan tarafından Leyla Alaton'a teşekkür plaketi takdim edildi.      
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?