İş Bankası Avrupa'dan Ödül Kazandı

 ›  Haberler  › ↓ 

İŞ BANKASI’NA “AVRUPA MÜKEMMELİYET ÖDÜLÜ”

İş Bankası, Avrupa çapında farklı sektör ve kategorilerde gerçekleştirilmiş iletişim projelerine her yıl verilen European Excellence Awards’ta (Avrupa Mükemmeliyet Ödülleri), “Karneni Göster Kitabını Al” projesiyle ödüle layık görüldü.

 

İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirdiği “Kumbara Sergisi” ile “Finans” kategorisinde; yine “Kumbara Sergisi”, “81 İlden 81 Öğrenci” ve “Karneni Göster Kitabını Al” projeleriyle de “Türkiye” kategorisinde Avrupa Mükemmellik Ödülleri’nde finale kalan İş Bankası, “Karneni Göster Kitabını Al” projesiyle Türkiye kategorisinde ödüle layık görüldü.

 

Ödül sahipleri, 11 Aralık 2008 tarihinde Budapeşte’de gerçekleşen törende açıklandı. İş Bankası adına ödülü Kurumsal İletişim Müdürü Suat Sözen aldı.
 
Ödül alan, Türkiye’de bugüne değin gerçekleştirilen en büyük kitap kampanyalarından biri olan “Karneni Göster Kitabını Al” projesiyle İş Bankası, 2007-2008 öğretim yılı sona ererken çocukların tatil sevincine ortak olmuştu. Bu kampanya ile öğretim yılının sona erdiği 13 Haziran 2008 tarihinden itibaren, karnesini herhangi bir İş Bankası şubesine getiren 1 milyon ilköğretim öğrencisine, karnesindeki notlara bakılmaksızın Lewis Carroll’ın “Alice Harikalar Diyarında” adlı kitabı armağan edilmiş ve bu dünya klasiğinin Türkiye çapında 1 milyon çocuğa ulaşması sağlanmıştı.
 
European Excellence Awards, Avrupa’da bir yıl içinde farklı sektör, bölge ve kategorilerde uygulanan ve iletişim alanında ses getirmiş çalışmalara veriliyor. Avrupa’nın farklı ülkelerindeki iletişim uzmanları arasından seçilen jüri, projeleri yaratıcılık, yenilikçilik, fayda-maliyet ilişkisi ve strateji kriterleri üzerinden değerlendiriyor.
 
İş Bankası’nın finale kalan diğer iletişim projeleri şöyle sıralanıyor:
 
Kumbara Sergisi: 
 
“Bir Kumbara Öyküsü” başlıklı sergi, İş Bankası Müzesi’nde, 22 Nisan 2008 tarihinde açıldı. İlk kumbarayı 1928 yılında Türkiye’ye getirip müşterilerine sunan, para biriktirme alışkanlığının erken yaşlarda başlamasını sağlayarak, tasarruf bilincinin ülkemizdeki gelişiminde önemli bir görev üstlenen İş Bankası, çocukluk yıllarımızın en değerli eşyası kumbarayı müzesinde açtığı özel bir sergi ile bir kez daha gündeme taşıdı.
 
Aynı sergi Ekim 2008’de İş Sanat İzmir Sanat Galerisi’nde tekrarlandı.
 
81 İlden 81 Öğrenci: 
 
İş Bankası, Eylül 2008’de Darüşşafaka Cemiyeti ile birlikte, eğitim alanında Türkiye’deki en büyük kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden birini hayat geçirdi. 2008-2009 öğretim yılı itibarıyla başlayan ve eğitimde fırsat eşitliği ilkesini temel alan “81 İlden 81 Öğrenci” projesi ile İş Bankası, her yıl Darüşşafaka sınavını kazanan 81 il birincisinin eğitim giderlerini, Darüşşafaka’ya başlama tarihlerinden üniversite hayatlarının sonuna kadar üstleniyor. Proje kapsamında, Darüşşafaka’da eğitime başlayacak ilk 81 öğrencinin üniversiteden mezun olacakları 14. yılda, İş Bankası’nın ayırdığı kaynak 100 milyon doları, bu kaynakla eğitim alan öğrenci sayısı ise bini aşmış olacak.
 
Darüşşafaka Cemiyeti, İş Bankası'nı tebrik eder.
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?