Intel’e teşekkürlerimizle…

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi’nden 32 öğrenci, Intel desteğiyle hazırladıkları 23 projeyle 8-10 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’na katılarak projelerini sergilemişti.

Öğrencilere Intel tarafından bire bir mentorlukla 2 ay boyunca eğitimler verildi ve bu eğitimler sonucunda Intel Edison ve Intel Genuino kitlerini kullanan öğrenciler, akıllı cihazlar geliştirdi. TİM ve Intel işbirliğinde hazırlanan “Girişimci Mucitler” projesindeki bu akıllı cihazlar, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında üç gün süreyle sergilendi.

Intel Avrupa, Orta Doğu ve Afrika İnovasyon Programları ve Ortaklıklar Direktörü Ferruh Gürtaş, Intel Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Onur Yıldırım ve Kurumsal İlişkiler Stajyeri Burcu Karaköse, 6 Ocak 2017 Cuma günü Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.

Darüşşafaka Tekno-Girişimcilik Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, Intel’in desteğiyle projeler üreten Darüşşafaka Lisesi öğrencileri ve Intel çalışanları, projelerin üretim süreciyle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu ve gelecekte gerçekleştirilebilecek ortak projeler üzerine beyin fırtınası yaptı.

Ferruh Gürtaş, Onur Yıldırım ve Burcu Karaköse’ye, Darüşşafakalı öğrencilerin eğitimine verdikleri değerli destekler için Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nimet Atabek ve Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Aynur Karabulut tarafından teşekkür sertifikaları takdim edildi.  

Intel ekibi de her öğrenciye birer hediye sundu.

Etkinliğin sonunda hep birlikte pasta kesildi.

Türkiye İnovasyon Haftası’yla ilgili haberimizi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?