"Ne kadar kalabalık olursak o kadar güzel olur"

 ›  Haberler  › ↓ 

Geçen yıl maratonda adımlarını Darüşşafaka için atanlar arasında Darüşşafaka Lisesi 1998 mezunu Merve Kalyoncu’nun annesi İmran Kalyoncu da vardı. 72 yaşındaki İmran Hanım, maratona katılan tek Darüşşafakalı annesiydi. İmran Anne’den ilhamla bu sene başka Darüşşafakalı anneleri de 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda adımlarını çocuklarının okulu için atacak.

İmran Kalyoncu, Arda Türkmen, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak

Darüşşafaka 125. Dönem Mezunları’ndan Merve Kalyoncu, 1998’de Darüşşafaka Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nde okudu. Mezun olduktan sonra 8 sene British Council’da çalıştı. Şu an ise Hollanda Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hollanda Eğitim Ofisi’nin Türkiye Direktörü. 

Üç çocuk annesi İmran Kalyoncu, en küçükleri Merve’nin Darüşşafaka’da yetişmiş olmasından dolayı büyük bir mutluluk ve minnet duyduğunu şu sözlerle anlatıyor: “Bizim için Darüşşafaka çok özel… Hayatımızdaki her şeyi değiştirdi. Darüşşafaka deyince beni ağlama alıyor. Duygularım kabarıyor. Nasıl tarif edeyim bilemiyorum. Çocuğumuza sahip çıktığı ve onu güzel yetiştirdiği için okulumuzu çok seviyoruz. Darüşşafaka bu kadar emek verdiği için Merve memlekete, anaya, bilhassa aileye ve devlete, millete hayırlı bir evlat oldu. Darüşşafaka’nın çocuğuma vermiş olduklarını kimse veremezdi. Onun için Darüşşafaka’ya minnettarım. Hakkını hiç ödeyemeyiz. Darüşşafakalılar arasındaki kardeşlik bağı da çok kuvvetli. Liseden mezun olduktan sonra da, üniversitedeyken ve işe girerken Darüşşafakalı arkadaşları Merve’ye çok destek oldular, birbirlerine her zaman sahip çıkıyorlar.”  

Bir Darüşşafakalı’nın annesi olmanın çok özel bir duygu olduğunu ve her zaman Darüşşafaka’ya destek olmaya hazır olduğunu ifade ediyor: “Her şeyimizi oraya borçluyuz. Darüşşafaka’nın tüm etkinliklerine katılabilirim. Çocuğum ve ben, bir imkanımız olduğunda Darüşşafaka’da değerlendirmek istiyoruz. Minnettarız sonuna kadar.” 

Geçen yıl maratonda Darüşşafaka için yürüyenler arasında ünlü şef Arda Türkmen de vardı. İmran Kalyoncu, Arda Türkmen'le birlikte objektife poz verdi.

Düzenli olarak yürüyüş yaptığını ve yazın yüzdüğünü belirten İmran Hanım, geçen yıl maratonda Darüşşafaka için yürümüştü. Bu yıl da 12 Kasım Pazar günü düzenlenecek 39. Vodafone İstanbul Maratonu'na katılmayı planlıyor ve bunun için antrenmanlarını sürdürüyor. “Geçen sene maraton çok eğlenceli geçti. Hava da çok güzeldi, güzel bir gün geçirdik. Aynı deneyimi yine yaşamak istiyorum, bu sene de katılacağım.”

İmran Anne’den ilhamla bu sene başka Darüşşafakalı anneleri de maratona katılacak. Merve’nin 125. Dönem arkadaşları annelerine haber vermişler. “Ben gelince ‘Biz niye annemize söylemedik’ dediler. ‘Tek anne olarak katıldım, söyleyin onlar da gelsinler, hep birlikte yürüyelim’ dedim. Bu yıl 125. Dönem analı kızlı geliyor” diyor İmran Anne. 

Herkesi Darüşşafaka’yı desteklemeye davet ediyor: “Başarılı, anneleri veya babaları olmayan, yardıma muhtaç çocukları desteklemeyeceğiz de kimi destekleyeceğiz? Okuyan çocukların elinden tutmak hepimizin vazifesi. Benim kanaatimce yardım edilecek en güzel yer Darüşşafaka. Maratona gelsinler ve Darüşşafaka Cemiyeti’ne destek versinler. Ne kadar kalabalık olursak o kadar güzel olur.”  

Siz de söz konusu eğitimse yardıma koşar mısınız? 12 Kasım Pazar günü düzenlenecek 39. Vodafone İstanbul Maratonu'nda Darüşşafaka için koşarak veya yürüyerek bağış kampanyası gerçekleştirmek isterseniz daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?