Daçkalılar, HOBY Dünya Liderlik Konferansı’nda Türkiye'yi temsil etti

 ›  Haberler  › ↓ 

Küresel çapta gençlik ve gönüllülük toplumuna; liderlik ve yenilikçiliğe adanmış bir hayat oluşturmak amacıyla 1958 yılında kurulan Hoby Dünya Liderlik Konferansı'nda bu yıl Türkiye’yi Darüşşafaka Lisesi'nden altı kız öğrenci temsil etti.

23 - 30 Temmuz tarihleri arasındaLoyola Üniversitesi Şikago’dadüzenlenen  ve dünyanın farklı bölgelerinden yaklaşık 400 öğrencinin katıldığı konferansta, Darüşşafaka Lisesi'nden Tuğana Mihrace Mecit (11.sınıf), Helin Zere (11.sınıf), Rabia Topgac (10.sınıf), Deniz Şengün (10.sınıf), Defne Hadiş (10.sınıf), Elif Selin Karaca (10.sınıf) ile öğretmenleri İrem Buyuran Arslan yer aldı.

HOBY, Hugh O’Brian Genç Liderlik Platformu’nun yönetim kurulu üyesi ve bir HOBY mezunu olan Anthony Khoi, geleceğin liderlerinin bir araya gelip toplumsal sorunlara çözüm üretmek amacıyla fikir ve projelerini paylaştıkları Dünya Liderlik Konferansı'na katılacak Türk adaylarının seçim sürecinde adaylarla birebir görüşmeler gerçekleştirdi. CEFIC’in Ceo’su ve AERIUM Türkiye Başkanı da olan Khoi, her yıl ABD’de düzenlenmekte olan Hoby Dünya Liderlik Konferansı (Hugh O’Brian Youth Leadership – World Leadership Conference (WLC))’na katılacak öğrencilere her yıl destek verdiği gibi bu yıl da konferansa katılan üç Darüşşafaka Lisesi öğrencisinin sponsoru oldu.

HOBY (Hugh O’Brian Youth Leadership) Hakkında

HOBY öğrencilere neyi öğreneceklerini değil; sevgiden uzaklaşmayarak yaratıcı ve eleştirel bir bakış açısıyla nasıl düşüneceklerini gösteren bir liderlik platformudur. Daha iyi bir dünya ve daha iyi bir toplum yaratmaya liderlik etmek üzere, gençlerin bireysel gelişimine odaklanmıştır. Her yıl, ABD’den ve farklı ülkelerden 10.000’den fazla 15 – 17 yaş aralığında lise öğrencisi HOBY Liderlik Programlarına katılmaktadır. Programların %100’e yakını gönüllüler tarafından düzenlenmektedir ve gönüllülerin %65’i HOBY mezunudur. HOBY programlarına katılan 400.000’den fazla sayıda genç; yoksulluk, açlık, evsizlik, şiddet ve hastalık gibi önemli konularda farklılık yaratarak çözüm üretilmesi için katkıda bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için http://www.hoby.org/programs/world-leadership-congress/ adresini ziyaret ediniz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?