Pril ve Darüşşafaka el ele verdi, öğrenciler "temiz bir dünya" çizdi

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye’nin köklü markalarından Pril, temiz bir geleceğe katkıda bulunmak üzere, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda anlamlı bir resim yarışması düzenledi. Yarışmayı kazanan çalışmaları ambalajlarına taşıyan marka, katılan öğrencileri de bir törenle ödüllendirdi.

Daha az ekolojik ayak iziyle daha fazla değer yaratmak için ürünlerini ve çözümlerini inovasyonlarla geliştirmek için çalışan Henkel, bu amaçla önemli markalarından Pril için fosfat içermeyen yeni bir formül üretti. Fosfat içermeyen formülüyle doğaya katkıda bulunan marka, çevreye karşı duyarlı olma konusunda farkındalık yaratmak için Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda “Temiz Bir Dünya” konulu resim yarışması gerçekleştirdi. Birinci seçilen resimlere de yeni ambalajlarında yer verdi.

Ödül töreni, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda gerçekleşti… 

Pril'in Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda düzenlediği resim yarışmasına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Yarışmanın kazananları ise marka yüzü Açelya Akkoyun’un katılımıyla gerçekleşen törenle ödüllendirilirken, birincilik ödülüne layık görülen resim çalışmaları da markanın ambalajlarına taşındı.

Açelya Akkoyun da ödül töreninde öğrencilerle bir araya geldi. Akkoyun, tören sonrasında yarışmaya katılan çocuklarla birlikte resim çizerek onların mutluluklarına ortak oldu.

Yarışmada birinciliği elde eden 7. sınıf öğrencisi Merve Efe ve 6. sınıf öğrencisi Ayça Kocaman, Pril’den fotoğraf makinesi seti kazandı.

Orhan Cem, Töre Birol ve Açelya Akkoyun, yarışma birincileri 7. sınıf öğrencisi Merve Efe ve 6. sınıf öğrencisi Ayça Kocaman'la...

Öte yandan dereceye giren 8 öğrenciye tablet bilgisayar, katılım gösteren tüm öğrencilere de hediye çeki armağan edildi. 

Töre Birol: "Sürdürülebilir gelecek için çalışmaya devam ediyoruz"

Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü Töre Birol'a Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Cem tarafından "Veli Mezuniyet Belgesi" takdim edildi.

Ödül töreninde bir konuşma gerçekleştiren Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü Töre Birol, “Globalde olduğu gibi Türkiye’de de kendimizi sürdürülebilirlikte liderliğe adadık. Her gün ekonomik başarı, çevre koruma ve sosyal sorumluluk arasındaki dengenin korunması için sürdürülebilirliğe odaklanıyoruz. Çevresel ayak izimizi azaltırken aynı zamanda müşterilerimiz, tüketicilerimiz, içinde bulunduğumuz toplum ve şirketimiz için de daha fazla değer üretmeyi hedefliyoruz. Bu fikir sürdürülebilirlik stratejimizin merkezinde yer alıyor. Pril olarak bulaşıkta üstün temizlik gücü sunarken, sürdürülebilir gelecek için de çalışmaya devam ediyoruz. Bu amaçla geliştirdiğimiz yeni nesil Pril tabletler fosfatsız formülü sayesinde üstün performansından ödün vermeden doğamızın temiz kalmasını sağlıyor. Darüşşafaka Eğitim Kurumları ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu proje ile çevreyi koruma ve doğa sevgisi olgularının küçük yaşlarda oluşmasına katkı sağlamak için anlamlı bir adım atmış olduk. Tüm tüketicilerimizi, çevreye karşı bireysel sorumluluk duygusu içinde hareket etmeleri konusunda bilinçlendirmek üzere yarışmamızda 1. olan çalışmaları Pril ambalajlarına da taşıdık” dedi.

Orhan Cem: "Geleceğimiz için el ele vererek birlikte çalışmaya ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz"

Orhan Cem

Darüşşafaka Cemiyeti adına törende konuşan Cemiyet Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Cem ise şunları söyledi: "Öğrencilerimizin yaratıcılığını körükleyen, onları düşünmeye ve üretmeye teşvik eden bu anlamlı proje için en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ne mutlu ki, günümüzde kurum ve şirketler, sürdürülebilirlik konusuna çok önem veriyor ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğuyla hareket ediyorlar. Darüşşafaka’nın da kurumsal destekçileri, hem çocuklarımızın yaşamlarını değiştiriyor, hem Darüşşafaka’yı yaşatıyor hem de ülkemizin geleceğine katkıda bulunuyorlar. Geleceğimiz için el ele vererek birlikte çalışmaya ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Henkel’in kurumsal destekçilerimiz arasında yer alması ve sosyal sorumluluk bilinci ile yanımızda olması bizi çok mutlu ediyor. Dostluk ve iş birliğimizin gelişerek devam etmesini dilerim." 

Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey, Orhan Cem, Töre Birol ve Açelya Akkoyun, Darüşşafakalı öğrencilerle...

Tüm Haberlere Göz Atın