Hayri Cem son kitabının telif haklarını Darüşşafaka’ya bağışladı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalı yazar Hayri Cem, uzun araştırmalar ve analizlerle hazırladığı “Medya Planlamasında Kullanılan Araştırmalar ve Veriler” isimli kitabının satışından elde edilecek geliri Darüşşafaka’ya bağışladı. 

Medya planlamalarında kullanılan araştırmaları ve verileri içeren kitabının iletişim fakültelerinde ders kitabı olarak okutulacağını ifade eden Cem, iletişim fakültesi öğrencilerine reklam ve medya sektörüyle ilgili ihtiyaç duydukları bilgi birikimini aktarmak üzere böyle bir çalışma yaptığını kaydetti.

Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Hayri Cem
Aynı zamanda Anadolu Üniversite İletişim Fakültesi ve Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ders veren Cem, üniversite çağına gelmiş gençlerin Darüşşafaka’ya daha yakından tanımalarını sağlamak ve onları da bağış yapmaya teşvik etmek amacıyla kitabının tüm telif haklarını ve gelirini Darüşşafaka’ya bağışladığını vurguladı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş’ı ziyaret ederek bağışını gerçekleştiren Cem’e her zaman Darüşşafaka’nın yanında olduğu için teşekkür eden Çamaş, şöyle konuştu: “Hayri Cem Darüşşafaka yetişmiş olmasının ötesinde bütünüyle bir Darüşşafakalı. Darüşşafaka’yla ilgili daha önce yazdığı çok güzel kitaplar da var. İmkânsız Hayatlar hemen hemen her Darüşşafakalı’nın evinde vardır. Son kitabı da bunu okuyacak olan binlerce gencin Darüşşafaka’dan haberdar olmaları için bir araç olacaktır.”

Hayri Cem Kimdir?

Hayri Cem, 1959 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1970-75 yılları arasında Darüşşafaka Lisesi’nde öğrenim gördükten sonra 1978’de Şişli Lisesi’nden mezun olmuştur. 1984’te Bileşim International AŞ’nin kurucu ortakları arasında yer aldı ve 2008 yılına kadar Yönetim kurulu Başkanlığını üstlendi. Neilsen Media AŞ’de 2007 yılında Türkiye Genel Müdürü olarak başladığı görevine 2013 yılında Yönetim Kurulu Danışmanı olarak devam etti. Kariyeri boyunca çeşitli üniversitelerin iletişim fakültelerinde dersler verdi. Halen Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi’nde Medya Planlama, Araştırma Yöntemleri ve Spor Yönetimi dersleri vermektedir.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?