Haydi Darüşşafakalı Kızlar Potaya

 ›  Haberler  › ↓ Darüşşafaka Eğitim Kurumları yeni bir basketbol sahasına daha kavuştu. Özellikle kız öğrenciler için yapılan sahanın fikir babası ise Darüşşafaka’nın basketbol duayeni, 1949 Darüşşafaka mezunu milli basketbolcu Yalçın Granit. Proje, Granit’in üstün çabaları ve destek veren tüm kişi ve kuruluşların katkılarıyla hayata geçirildi. Darüşşafaka öğrencilerinin Maslak kampüsündeki yaşam alanlarının merkezine kurulan basketbol sahasının açılışı 10 Haziran 2009 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı Zekeriya Yıldırım konuklara Darüşşafaka’nın yeşil siyah hikâyesini anlatarak Darüşşafaka’nın köklü spor tarihine işaret etti. Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nilgün Akalın ise Yalçın Granit başta olmak üzere tüm destek verenlere teşekkürlerini dile getirdi ve ilk basket atışını yaparak sahayı açtı. Daha sonra söz alan Yalçın Granit çocuklara seslenerek “Milli Takımda oynamak isteyen bu sahadan çıkmasın. Özellikle kız öğrenciler için yapılan bu sahada basket oynayan kızlardan ileride Milli Takım’a oyuncu çıkacaktır,” dedi.


Yalçın Granit

Yalçın Granit (DŞ ’49)’in girişimleriyle projede katkılarını esirgemeyen, Yüpak Boyama Sanayi ve Ticaret A.Ş. / Yavuz Şeremetoğlu (DŞ '62), Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü, Türk Telekomünikasyon A.Ş., Hayati Baygan- Maltepe Rezidans Bağışçısı, Efes Pilsen Spor Kulubü, Enka Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı,
Mehmet Ali Talabar, H. Ayduk Koray, Borusan Otomotiv, Dinçer ve Dinçer Sigorta Reasürans Brokerliği,
M.Tayfun Öktem (DŞ '82), Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Genel Müdürü Ergun Özen, Finspor Dış Tic., Teknosa' ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz
.09.06.2009 / Fanatik - Öncelik kızların

09.06.2009 / Milliyet - Potaya yeni salon

11.06.2009 / Hürriyet - Daçka'nın salonu kızların emrinde

11.06.2009 / Milliyet - Darüşşafaka ' ya yeni salon

11.06.2009 / Sky Turk - Darüşşafaka Eğitim Kurumları basketbol sahası düzenlenen açıldı

11.06.2009 / NTV Spor - Türk basketbolunun unutulmaz isimlerinden Yalçın Granit, Darrüşşafakfa Eğitim Kurumları nda yapılan kapalı spor salonunun açılışına katıldı.

11.06.2009 / Cnn Türk - Darüşafaka Eğitim Kururmları yeni bir kapalı salona daha kavuştu.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?