Hayal Okulu'nun ikinci dönem uygulamaları başladı

 ›  Haberler  › ↓ 
hayal-okulu-1_rsz.jpg
 
Darüşşafakalı öğrencilerin katıldığı, Microsoft Türkiye ve Young Guru Academy (YGA) iş birliğinde hayata geçirilen Hayal Okulu’nun ikinci dönem uygulamaları başladı. Öğrenciler her hafta Çarşamba günü okul sonrası Microsoft Türkiye binasında gönüllü Microsoft Türkiye çalışanları ve YGA Gönüllüleri ile bir araya gelerek YGA’nın Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı programına bağlı olarak uygulamalar gerçekleştiriyor.
 
Darüşşafaka 7. sınıflardan seçilen Hayal Okulu’nun 6 yeni dönem öğrencisi her hafta Young Guru Academy tarafından geliştirilen Oku-Düşün-Paylaş programının yanı sıra Microsoft Türkiye gönüllü eğitmenleri aracılığıyla resim, müzik, İngilizce, bilgisayar gibi alanlarda uygulamalar gerçekleştiriyor. Programa geçen yıldan beri devam eden 10 Hayal Okulu öğrencisi ise bu yıl iki haftada bir Çarşamba günleri Microsoft çalışanlarından “small basic” programı yazmayı öğreniyor ve sosyal sorumluluk projesi geliştiriyorlar.
 
hayal-okulu-2_rsz.jpg
 
Ayrıca, Hayal Okulu'nun bu yılki altı kişilik yeni ekibinde yer alan Şahin Murat Kocar ve Buğra Uca, YGA tarafından 5-9 Şubat 2013 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilen Yıldız Liderlik kampına katıldı.
 
Hayal Okulu’nun ilk dönem çalışmalarına 17 Ekim 2012 tarihinde başlamıştı. 25 Microsoft-Türkiye çalışanının gönüllü olarak görev aldığı Hayal Okulu çalışmasında, geleceğin sosyal sorumluluk liderlerinin yetiştirilmesi ve öğrencilerin liderlik becerilerinin artırılması hedefleniyor.
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?