Hard Rock Cafe'den Darüşşafaka yararına PINSTANBUL etkinliği

 ›  Haberler  › ↓ 
Hard Rock (500).jpg
 
Dünyanın her yerinden pin koleksiyoncuları, Hard Rock Cafe İstanbul’un Darüşşafaka yararına düzenlediği Pin Pazarı'na geliyor. Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan etkinliğin geliri Darüşşafaka’ya bağışlanacak. Tüm Darüşşafakalılar ve Darüşşafaka Dostları davetlidir.
 
Sadece bir restoran olarak değil, aynı zamanda müzik müzesi olarak da ziyaret edilen Hard Rock Cafe’nin misafirlerine sunduğu en önemli hatıralardan biri de pinleridir. Sınırlı sayıda üretilen bu pinler, dünya çapında koleksiyoncuların vazgeçilmez, en değerli parçaları arasında bulunur. Dünyanın her tarafındaki pin koleksiyoncuları açısından Hard Rock Cafe’nin önemi pin etkinliklerinde gizlidir. Çeşitli ülkelerden koleksiyoncuların katıldığı bu etkinliklerde hem klasik Hard Rock Cafe pinleri, hem de yöresel motif ve öğeler açısından önem taşıyan pinler görücüye çıkar.
 
21-22 Eylül 2014 tarihinde ilk defa İstanbul’da gerçekleşecek olan PINSTANBUL etkinliğinde pek çok bölgeden uluslararası koleksiyoncular bir araya gelecek ve hem yeni sunulacak olan pinleri görecekler, hem de istedikleri pinleri almak ya da satmak için müzayedeye katılabilecekler. Gelirinin, Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka’ya bağışlanacağı etkinlikte katılımcılar 2 gün boyunca birbirleriyle pin alışverişi yapmanın yanı sıra şehri gezecekler ve Türk kültürünü tanıyacaklar.
 
Hard Rock Cafe kültürünün önemli bir parçası olan pinler her ülkenin kendi motif ve önemli öğeleri dikkate alınarak Hard Rock Cafe tasarımcıları tarafından hazırlanıyor. Türkiye’de Hard Rock Cafe İstanbul Rock Shop’ta bulunan ve Türk kültür ve motiflerine göre tasarlanmış olan pinler oldukça fazla ilgi görüyor. Hard Rock Cafe İstanbul misafirlerinin en çok dikkatini çeken Türk kültürüne ait bu pinler arasında; Sultanahmet Camii, semazen, boğaz köprüsü, dansöz ve nazar boncuğu motifli pinler öne çıkıyor.
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?