​Hard Rock Cafe'de “Pin”ler Darüşşafaka yararına alıcı buldu

 ›  Haberler  › ↓ 
hard-rock.jpg

Dünyanın her yerinden pin koleksiyoncuları, 21-22 Eylül 2014 tarihlerinde Hard Rock Cafe İstanbul’un Darüşşafaka yararına düzenlediği PINSTANBUL etkinliğinde buluştu.
 
İlk defa İstanbul’da gerçekleştirilen ve açık artırmadan elde edilen gelirin Darüşşafaka'ya bağışlandığı Hard Rock Cafe PINSTANBUL etkinliğine, 14 farklı ülkeden pin koleksiyoncuları katıldı.
 
HARD ROCK CEK_rsz.jpg
 
Pin severler, Hard Rock Cafe’nin misafirlerine sunduğu en önemli hatıralardan biri olan bu sınırlı sayıdaki pinlere sahip olmak, yeni sunulan pinleri görmek ve Türk kültürünü tanımak için İstanbul’a geldi. Etkinlikte, hem klasik Hard Rock Cafe pinleri, hem de Türk kültüründen esinlenilerek tasarlanmış pinler görücüye çıktı.
 
hard-rock-2 (1)_rsz.jpg
 
Koleksiyoncular istedikleri pinleri almak ya da satmak için müzayedeye katıldı. Gelirinin, Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka’ya bağışlandığı etkinlikte katılımcılar 2 gün boyunca birbirleriyle pin alışverişi yapmanın yanı sıra şehri gezdi ve Türk kültürünü tanıdı.
 
Hard Rock Cafe kültürünün önemli bir parçası olan pinler her ülkenin kendi motif ve önemli öğeleri dikkate alınarak Hard Rock Cafe tasarımcıları tarafından hazırlanıyor. Türkiye’de Hard Rock Cafe İstanbul Rock Shop’ta bulunan ve Türk kültür ve motiflerine göre tasarlanmış olan pinler ilgi görüyor. Hard Rock Cafe İstanbul misafirlerinin en çok dikkatini çeken Türk kültürüne ait bu pinler arasında; Sultanahmet Camii, semazen, boğaz köprüsü, dansöz ve nazar boncuğu motifli pinler öne çıkıyor.
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?