Haluk Bal, Darüşşafakalı öğrencilerle buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
haluk-bal-soylesi (1)_rsz.jpg
 
Sabancı Üniversitesi Genel Sekreteri, Darüşşafaka mezunu Haluk Bal, 22 Ocak 2014 tarihinde Darüşşafaka Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen bir etkinlikte, 11. sınıf öğrencileriyle bilgi ve deneyimlerini paylaştı.
 
Darüşşafaka Lisesi'nden 1973'te mezun olan ve bugün Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Bal, eski okulunu ziyaret etmenin kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti. Konuşmasında öğrencilerin kariyer seçimlerini ve gelecek planlamalarını temellendirecek önerilerde bulunan Bal, dört aşamalı bir kariyer gelişimi tablosundan bahsetti. Kariyer planlaması yapılırken  kendini tanımanın, seçenekleri araştırmanın ve seçenekleri araştırırken denemeler yapmanın; stajlar, part-time çalışmalar veya gönüllü hizmetlerle tecrübe edinmenin önemine de değinen Bal, tüm  bunları gerçekleştirdikten sonra hazırlanmak ve harekete geçmek, son olarak da bu planları hayata geçirmek gerektiğini belirtti.
 
Darüşşafakalı olmanın gururunu ve ayrıcalıklarını da öğrencilerle paylaşan Haluk Bal ayrıca başarının iyi dostlara ve iyi bir aileye sahip olmaktan geçtiğini ifade etti.
Tüm Haberlere Göz Atın