Gülsin Onay'dan Darüşşafaka yararına resital

 ›  Haberler  › ↓ 

22 Aralık 2010 Çarşamba gecesi Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda sahneye çıkan Gülsin Onay müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Gülsin Onay’ın hiçbir ücret almadan sahne aldığı resitalden elde edilen tüm gelir, Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlandı.Onay 2010 sezonunda İstanbul’daki ilk resitalinde Darüşşafaka yararına piyanosu başına otururken, müzikseverler Onay’ın geniş repertuarının vazgeçilmezleri ile özlenen cevherlerini bir arada dinleme fırsatı buldular.Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’ndaki konser salonunun tamamen dolduğu gecede, Gülsin Onay’dan önce sahneye çıkarak konuşma yapan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, ‘Dünyaca ünlü virtüöz Gülsin Onay’a, yoğun programları arasında zaman ayırarak Darüşşafaka’nın eğitimde fırsat eşitliği misyonunun tanıtımına verdiği destekten dolayı sonsuz teşekkürler. Fatih Çarşambadaki binamızda 70’li yıllarda düzenlediğimiz klasik müzik konserlerimize bugün, Darüşşafaka’ya bağışlanan Süreyya Operası’nda yeniden canlandırmamıza vesile olan değerli bağışçımız Firuze Tunalıgil’e şükranlarımızı sunuyorum.’ dedi.

Zekeriya Yıldırım’ın konuşma metninin tamamıKerki Prodüksiyon’un gönüllü organizasyonu ile düzenlenen gecede, Gülsin Onay’ın, Beethoven’ın “Ayışığı” Sonatı ile başlayan resitali, Onay’ın “beni her çalışımda yıllar öncesinin, artık masal olmuş hatıralarına götürüyor” dediği Liszt’in Dante Sonatı ile noktalandı. Programda ayrıca Gülsin Onay’ın dünyanın dört bir yanında seslendirdiği hocası Saygun’un Sonatin’i ile kendisinden dinlemeyi özlediğimiz Bartok’un Eskizler’i de yer aldı.

Darüşşafakalı öğrenciler Gülsin Onay’a nota figürlerinden oluşan tabloyu hediye ederek teşekkürlerini sundular.

Konser sonrası Onay, fuayede dinleyicilerine CD’lerini imzaladı.

Yoğun programları arasında 13 Aralık 2010’da Okulumuzu ziyaret eden Gülsin Onay, Sanat Bölümü’ndeki derslikleri ve öğrencilerin çalışmalarını inceledi. Gülsin Onay, klarnet dersine katılarak Darüşşafakalı öğrencilere piyano ile eşlik etti. Piyano başında öğrencilerimizle sohbet eden Onay, sonrasında Sabah gazetesi Hafta Sonu eki editörü Müjgan Halis ile röportaj gerçekleştirdi.

Darüşşafaka Cemiyeti, başta değerli sanatçımız Gülsin Onay ve ekibine, Kadıköy Belediyesi’ne, Süreyya Operası’na, Kerki Organizasyon’a, bu etkinliği destekleyen tüm kuruluşlar ile emeği geçen yönetici ve elemanlarına, yaptıkları bağışlar ve aldıkları biletlerle Darüşşafaka’ya destek olan tüm konuklarına teşekkür eder.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?