Gönüllü Kuruluşlar Farkındalık Ödülü'nün sahibi Darüşşafaka Cemiyeti

 ›  Haberler  › ↓ 
gonullu kuruluslar farkindalik odulu_2.jpgTürkiye'deki iç denetim uygulamalarının uluslararası standartlara kavuşması, mesleğin mükemmelliğe taşınması ve iç denetim mesleği ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nün (TİDE) üçüncüsünü düzenlediği "İç Denetim Farkındalık Ödülleri" sahiplerini buldu. Toplumsal Farkındalık, Kurumsal Farkındalık, Bireysel Farkındalık, Akademik Farkındalık ve Gönüllü Kuruluşlar olmak üzere beş kategoride 20 ödül, 21 Mayıs'ta düzenlenen törenle sahipleriyle buluştu.
Gönüllü Kuruluşlar Kategorisi'nde; Kurumsal Yönetim Endeksi'ne giren ilk sivil toplum kuruluşu olması, risk esaslı iç denetim yaklaşımı ile iç denetim yapılanmasını sağlaması, iç denetçi istihdam etmesinden dolayı, 2013 Gönüllü Kuruluşlar Farkındalık Ödülü'nün sahibi Darüşşafaka Cemiyeti oldu. Törende Darüşşafaka’nın ödülünü Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş aldı. Darüşşafaka’nın 150. yılına Türkiye’de bağımsız kurumsal yönetim derecelendirme çalışması yaptırarak yönetiminin şeffaflığını ve sürdürülebilirliğini belgeleyen ilk sivil toplum kuruluşu olarak girdiğini kaydeden Çamaş, "Cemiyetimizin bu ödülü layık görülmesi bizler için büyük mutluluk ve motivasyon oldu" dedi.
 
gonullu kuruluslar farkindalik odulu_21mayis2013.jpg
 
Ödüller kapsamında Toplumsal Farkındalık kategorisinde İç Denetim Farkındalık Ödülü, İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’na  (İSMMMO) verildi. Kurumsal Farkındalık kategorisinde Borusan Holding, Çimsa, Enerjisa, Türkiye Finans Katılım Bankası, Koç Finansal Hizmetler, en fazla TİDE üyesine sahip kurum olarak Bank Asya, en fazla sertifikalı iç denetçiyi istihdam eden kurum olarak Türkiye İş Bankası, TİDE Akademi'den en fazla eğitimi alarak, mesleki eğitime verdikleri önemden dolayı Albaraka Türk ve Türkiye İş Bankası, iç denetim mesleğinin paydaşlar nezdinde tanıtımı ve farkındalık yaratma adına yaptıkları başarılı çalışmaları için Sabancı Holding ve Avea, "İç Denetim Farkındalık Ödülü" aldı. Törende, TİDE tarafından üniversite öğrencileri arasında düzenlenen "İç Denetime Genç Bakış Yarışması"nı kazanan eserler de sergilendi. 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?