Genç yazar kitabının gelirini Darüşşafaka’ya bağışladı

 ›  Haberler  › ↓ 

Özel Robert Koleji’nden bu sene mezun olan 19 yaşındaki Selin Kuruca, yedi farklı öyküden oluşan “Sonder” isimli kitabının satışından elde edilen geliri Darüşşafaka’ya bağışladı.

M. Tayfun Öktem (DŞ'82), Selin Kuruca

Kitabını Robert Koleji’nde hazırlık sınıfı öğrencisiyken yazmaya başladığını belirten Kuruca: “Kitabımı yazdıktan sonra İngilizce’ye de çevirerek dört yılda yayına hazır hale getirdim. Sonder’i çevremdeki hikayelerden, insan hayatındaki iç çatışmalardan etkilenerek oluşturdum. Yazmak benim için bir terapi. Darüşşafakalı kardeşlerime de faydası olacağı için çok mutluyum. Darüşşafaka Cemiyetini yıllardır takip ediyorum. Eğitim kalitesi ve şeffaflık anlayışı beni çok etkiledi.” dedi.

6 Eylül Cuma günü Darüşşafaka’yı ziyaret eden genç bağışçı Kurucu’ya Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Gençlerin Darüşşafaka’yı desteklemesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Öktem, “Özellikle genç kardeşlerimizden gelen destekleri çok önemsiyoruz. Selin Kuruca genç yaşta güzel bir kitap yazdı ve gelirini Darüşşafakalı çocuklarımıza bağışladı. Bu örnek davranışı sergilediği için kendisini tebrik ediyor ve başarılarla dolu bir üniversite hayatı diliyorum.” diye konuştu.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?