“Genç Sait Faikler” buluşuyor

 ›  Haberler  › ↓ 
genc-sait-faik-toren-24052013.jpg
 
Kitaplarının telif haklarını ve mal varlığını Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlamış olan usta yazar Sait Faik’in anısını yaşatmak ve gençleri yazmaya özendirmek için 2006 yılından bu yana Darüşşafaka Lisesi tarafından düzenlenen “Hişt Hişt, Genç Sait Faik!” Öykü Yazma Yarışması’nın 8’incisi sahipleriyle buluşuyor.
 
Bu yıl Türkiye'nin 38 farklı ilinden 336 lise öğrencisinin katıldığı yarışmanın 27 Mayıs Pazartesi günü TİM Gösteri Merkezi’nde düzenlenecek ödül töreninde; Sait Faik gibi Burgazadalı olan tiyatro sanatçısı Tilbe Saran, Sait Faik’in “Hişt, Hişt!” öyküsünü okuyacak; 1956 Darüşşafaka mezunu Vedat Uçuk ise Sait Faik’in Darüşşafaka’ya gelişinin öyküsünü anlatacak.
 
Tören sonunda, katılımcılara, içinde, yayımlanmaya değer görülen 28 öykünün yer aldığı anı kitabı dağıtılacak; dereceye girenlere ve kitapta öyküsü yer alan öğrencilere armağanları verilecek. Törende, Darüşşafaka Cemiyeti tarafından bu yıl 59’uncusu verilen "Sait Faik Hikâye Armağanı"nın sahibi Sine Ergün de bir konuşma yapacak.
 
Tarih: 27 Mayıs 2013
Yer: Darüşşafaka- TİM Maslak Gösteri Merkezi
Saat: 13.30- 14.45 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?