İşte Türkiye'nin Genç Sait Faik'leri...

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi Türkçe - Edebiyat Bölümü'nün düzenlediği “11. Hişt Hişt, Genç Sait Faik Öykü Yarışması Ödül Töreni” 20 Mayıs 2016 tarihinde TİM Gösteri Merkezi Fettah Aytaç Salonu’nda gerçekleştirildi. Bu yıl "Güneş Sepeti" adlı kitabıyla 62. Sait Faik Hikâye Armağanı'nın sahibi olan Muzaffer Kale de törene katılarak gençlere yazmanın büyülü bir şey olduğunu vurgulayan bir konuşma yaptı.

Bu yıl Türkiye genelinde; 44 farklı şehirdeki 301 okuldan 490 öykü yarışmaya katıldı. Darüşşafaka’dan ise 76 öğrenci başvuruda bulundu. Türkçe - Edebiyat Bölümü öğretmenlerinin ön elemesinden geçen 490 öykü; Sevengül Sönmez, Feryal Tilmaç, Abdullah Ataşçı, Ethem Baran ve Yusuf Çotuksöken’den oluşan Üst Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek Türkiye ve Darüşşafaka dereceleri belirlendi.

Türkiye genelinde birinciliğe değer bulunan hikâye; Edirne Özel Bahçeşehir Fen Lisesi öğrencisi İrem Doğa Ağdaş’ın “Tünel” adlı öyküsü olurken; Darüşşafaka öğrencileri arasında yapılan yarışmanın birincisi ise; “Matruşka” adlı öyküsüyle 12. sınıf öğrencisi Fatma Bingöl oldu.

Yarışmada derece alan Genç Sait Faik'ler, Muzaffer Kale ve Darüşşafaka Türkçe - Edebiyat Bölümü Başkanı İsmail Yelaldı

TÜRKİYE DERECELERİ
  1. İrem Doğa AĞDAŞ “Tünel” - Edirne / Özel Bahçeşehir Fen Lisesi 
  2. Ceren Berfin BEYAZDAĞ “Kadrajdaki Soğuk Beden” - İstanbul / Özel Üsküdar Amerikan Lisesi
  3. Yaren AYRIKAN “Lâl” - İstanbul / Üsküdar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
DARÜŞŞAFAKA LİSESİ DERECELERİ
  1. Fatma BİNGÖL “Matruşka”
  2. Ayşenur KOŞUCU “Saksının İçinde”
  3. Defne HADİŞ “Yakha Kana Yilo”
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?