Geleceğin Liderlerinden “Geleceğe Miras” Kareler

 ›  Haberler  › ↓ 
gelecege-miras (2)_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Cemiyeti ve P&G Türkiye iş birliğiyle dört yıldır yürütülen ve geleceğin liderleri olacak çocukların hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen “Hayalden Gerçeğe” projesi kapsamında Türkiye’nin güzelliklerini ve kültürel mirasını fotoğraflayan öğrenciler ikinci sergilerini açtı.
 
Darüşşafaka Fotoğraf Kulübü üyesi öğrencilerin Antalya, Selçuk, Şirince, Kapadokya, Bursa ve İznik’te, bu yörelerde yaşayan öğrencilerle birlikte çektikleri fotoğraflar, 26 Nisan - 18 Mayıs 2013 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.
 
“Geleceğe Miras” başlıklı serginin açılışı, 26 Nisan Cuma günü yapıldı. Açılışa, Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini fotoğraflarıyla ölümsüzleştiren Darüşşafakalılar ve ülkenin çeşitli yörelerinden projeye katılan öğrencilerin yanı sıra, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyesi Beşir Özmen, Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi ve Vasiyet Bağışçısı Reştan Aras, P&G Marka İletişim Grup Müdürü Dilhan Durak, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Müdür Yardımcıları Sırrı Ersoy ve Mutlu Koçağra, Projeler Koordinatörü Meltem Ceylan Alibeyoğlu, Görsel Sanatlar Zümre Başkanı Selvihan Özel Özcan, Bilgisayar Bölüm Başkanı Ali Toker ve Müzik Öğretmeni Salih Kerem Memişoğlu katıldı.
 
gelecege-miras (3)_rsz.jpg
Proje kapsamında Darüşşafakalı öğrenciler, Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşayan yaşıtlarıyla buluşup onlarla birlikte doğal ve kültürel mirasımızı fotoğrafladı. Doğa, insan, manzara temalı fotoğraflar çekti. Darüşşafaka Fotoğraf Kulübü üyeleriyle buluşan diğer yörelerden öğrenciler, proje sayesinde fotoğraf ile tanışıp yeni bir hobi edindi. 
 
Besir_Ozmen_Tankut_Turnaoglu_Cocuklar_1_rsz.jpg
Hayalden Gerçeğe projesi çerçevesinde öğrenciler 11-13 Nisan tarihleri arasında Antalya'daydı...
 
Hayalden Gerçeğe projesi çerçevesinde Türkiye’nin güzelliklerini ve kültürel mirasını fotoğraflamak için yola koyulan çocuklar, ilk sergilerini 2011’de açmıştı. Bu sergideki fotoğraflar, öğrencilerin İstanbul, Mardin, Hasankeyf, Amasra ve Safranbolu’da çektikleri fotoğraflardan oluşuyordu.  
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?