Geleceğin “Ahmet Rasim”leri yarıştı!

 ›  Haberler  › ↓ Darüşşafaka Cemiyeti, mezunlarından gazeteci, yazar, tarihçi ve milletvekili Ahmet Rasim’in anısını yaşatmak için ilköğretim okulları arasında “haber” ve “köşe yazısı” olmak üzere iki dalda düzenlediği “Ahmet Rasim Yaşıyor!” yarışmasının dördüncüsü sonuçlandı.

Darüşşafaka  Eğitim Kurumları’nın ilk mezunlarından ünlü yazar, gazeteci, tarihçi ve milletvekili  Ahmet Rasim’in anısını yaşatmak; öğrencileri çevrelerinde, ülkemizde ve dünyamızda yaşananlar konusunda duyarlı kılmak ve yazmaya özendirmek amacıyla İstanbul’daki ilköğretim okullarının ikinci kademe öğrencileri arasında “Haber” ve “Köşe yazısı” olmak üzere iki dalda düzenlediği “Ahmet Rasim Yaşıyor!” yarışmasının dördüncüsü sonuçlandı. Bu yıl, 4’üncüsü düzenlenen ve 73 ilköğretim okulundan 213 öğrenci başvuru yaptığı yarışmanın kuralları gereği Darüşşafaka öğrencileri de kendi aralarında yarıştı.

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Vahap Munyar, Akşam Gazetesi Köşe Yazarı Funda Özkan ve Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ

Yarışmaya katılan öğrencilerin haber ve köşe yazıları, alanlarında tanınmış gazeteci ve yazarlarımızdan Funda Özkan (Akşam), Vahap Munyar (Hürriyet), Nergis Bozkurt (Akşam) ve Hakan Güldağ (Dünya) tarafından değerlendirildi. Seçici Kurul’un değerlendirmeleri neticesinde “Haber” dalında İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Dr. Natuk Birkan İlköğretim Okulu öğrencisi Cem Gökmen, “Köşe” yazısı dalında Özel Burç Güten Nakipoğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Fatih Tekin birinci oldu.

Yarışma kuralları gereği Darüşşafaka İlköğretim Okulu öğrencileri de kendi aralarında yarıştı ve “Haber” dalında Furkan Şahin, “Köşe yazısı” dalında ise Ece Ökmen birincilik ödülünü kucakladı. 28 Nisan 2011 tarihinde düzenlenen törenle dereceye giren 12 öğrenci ödüllerini aldı. Ayrıca Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından dereceye giren haber ve köşe yazılarının yer aldığı bir anı gazetesi de yayımlandı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?