Gazi Mustafa Kemal Atatürk Darüşşafaka’da anılarıyla anıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Sarıyer ilçesi 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni, Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından TİM Gösteri Merkezinde gerçekleştirildi. Törende Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, Sarıyer Garnizon Komutanı Piyade Albay Kenan Cöne, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz ve Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82) hazır bulundu.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, vefatının 81. yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü törenle andı. TİM Gösteri Merkezi’nde 10 Kasım Pazar günü düzenlenen tören, Ata’nın huzurunda saygı duruşu ve hep birlikte okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Tarih öğretmeni Nuray Oğan

Ardından konuşma yapan Darüşşafaka Eğitim Kurumları Tarih Öğretmeni Nuray Oğan; “Ünlü bir devlet adamının dediği gibi ‘Atatürk gibi insanlar, bir nesil için doğmadıkları gibi, belli bir devre için de doğmazlar; onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihlerinde hüküm sürecek insanlardır.’ Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 81. yılında, yalnızca Türk Ulusu değil dünya ulusları tarafından da sevgi ve saygı gören Atatürk’ü bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyor ve O’na şöyle seslenmek istiyorum; biz, Darüşşafaka öğretmenleri olarak, devrimlerinin ışığında, bilimi rehber edinen ve daima ileriye bakan gençler yetiştirmeyi hedefliyor ve gerçekleştiriyoruz. Gençlerimizin de aynı hedefler doğrultusunda daima bilimi rehber alarak geleceğe yürüyeceğine gönülden inanıyoruz. Aziz ruhun şad olsun Ata’m.” dedi.

NURAY OĞAN'IN KONUŞMASINA BURAYI TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M.Tayfun Öktem (DŞ'82), Sarıyer Garnizon Komutanı Piyade Albay Kemal Cöne ve Belediye Başkanı Şükrü Genç

Törende; Sarıyer Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmasının kazananlarına da ödülleri Kaymakam Mehmet Özer, Garnizon Komutanı Piyade Albay Kemal Cöne ve Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından takdim edildi.

Darüşşafaka Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Alperen Tekin Atatürk'ü, 7. sınıf öğrencisi Gökçe Gültekin yaşlı köylü kadını canlandırdı

Ödül törenin ardından Darüşşafakalı öğrenciler, “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” adlı oyunlarıyla sahnedeki yerini aldı. Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlayıp sahnelenen tiyatro oyunu izleyenlerden büyük beğeni topladı.

2 Şubat 1938'de adına verilen baloda vals yapan Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Nebile Hanım Darüşşafaka Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Alperen Tekin ve 7. sınıf öğrencisi Damla Ata tarafından canlandırıldı
Darüşşafaka Ortaokul 7. sınıf öğrencisi Hilal Maltaş, Atatürk'ün manevi kızı Sabiha Gökçen'i canlandırdı

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?