FRC Dünya Şampiyonası'nda Türkiye’yi temsil edecek Darüşşafaka Robot Takımı İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret etti

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi Robot Kulübü öğrencileri, Okul Müdürü Nevzat KULABEROĞLU, danışman öğretmenler Gürsoy MANTAŞ ve Metin KORKMAZ eşliğinde 13 Nisan 2015 Pazartesi günü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer YILDIZ tarafından kabul edildi.

Muammer Yıldız, öğrenci ve öğretmenleri çok sıcak, samimi bir şekilde hediyelerle karşıladı. Öğrencileri, Dünya Finalleri’ne kalma başarılarından dolayı tebrik eden Yıldız, Dünya Finalleri öncesinde Darüşşafaka Robot Takımı’na moral verdi ve başarılar diledi.  

Darüşşafaka Lisesi Robot Takımı "Sultans of Türkiye" bu yıl 11-14 Mart 2015 tarihleri arasında dünyanın değişik ülkelerinden altmış dört takımın katıldığı ABD-Orlando Bölgesel Turnuvalarında Darüşşafaka'yı ve ülkemizi başarıyla temsil etti. "Recycle Rush" temalı robotlarıyla on maçtan sekizini kazanarak NASA'nın sponsor olduğu “Regional Engineering Inspiration Award” ödülünü alarak tarihinde ilk defa Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. "Sultans of Türkiye", 22-25 Nisan 2015 tarihleri arasında St. Louis'de gerçekleştirilecek olan Dünya Finalleri’nde ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek için yarışacak.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?