Forum İstanbul’dan Darüşşafaka’ya ödül

 ›  Haberler  › ↓ 

Forum İstanbul 2021 Konferansı’nın 20. Yıl Ödülleri kapsamında Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından bu yana eğitim alanında yaptığı çalışmalarından ötürü "Eğitime Gönül Verenler Ödülü"ne layık görüldü.

Ülkemizin en uzun soluklu vizyoner toplantısı özelliğiyle dünya ve Türkiye gündemini ele alan, gelecek perspektiflerini değerlendiren Forum İstanbul 2023 Konferansları, bu yıl 24-28 Mayıs tarihlerinde “Yarını Anlamak” temasıyla çevrim içi olarak düzenlendi.

Dünya Gazetesi’nin canlı yayın sponsorluğunda gerçekleştirilen Forum İstanbul 2021 Konferansı’nın 20. Yıl Ödülleri kapsamında Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından bu yana eğitim alanında yaptığı çalışmalarından ötürü "Eğitime Gönül Verenler Ödülü"ne layık görüldü.

25 Mayıs’ta gazeteci Vahap Munyar’ın moderatörlüğünde “Şimdi Endüstri 4.0 - Yarın Endüstri 5.0” başlıklı oturumun ardından pandemi dolayısıyla çevrim içi platformda gerçekleştirilen “Eğitim Ödülleri Töreni”ne, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem katıldı.

Darüşşafaka’nın 158 yıldır eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için verdiği çabanın ödüllendirilmesinin çok kıymetli olduğunu belirten Öktem, “Öncelikle Forum İstanbul 2023 Konferansları’nın 20. yaşını kutluyorum. Bu özel yılda Türkiye’nin eğitim çınarı olarak yine ülkemizin en uzun soluklu vizyoner toplantısı olma özelliğini taşıyan Forum İstanbul’dan ödül almaktan onur duyduk. Darüşşafaka Cemiyeti olarak ‘eğitimde fırsat eşitliği’ ilkesi doğrultusunda 21. yüzyılın yetkinliklerine sahip çocuklar yetiştiriyoruz. Bunu da ülkemizin hayırsever birey ve kurumlarının desteğiyle gerçekleştiriyoruz. Özetle; halkımızın desteğiyle içimizdeki cevherleri, yarınları değiştirecek değerlere dönüştürüyoruz. Bu çabanın ödüllendirilmesi, Darüşşafaka’nın yönetim nöbetini tutan bizler için çok kıymetli…” dedi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?