Darüşşafaka FLL Robot Kulübü “Panic at Daçka” İstanbul 2.'si

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Robot Kulübü, 5 Mart 2016 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi'nde gerçekleştirilen ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor İstanbul Turnuvası’nda 2. olarak “Proje Jürisi Ödülü”nü aldı. Panic at Daçka adlı ekip böylece 19-20 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenecek FLL Ulusal Turnuvası’na katılma hakkı kazandı.

Sezon teması “Çöpe Çözüm, Çöple Çözüm” olan turnuvaya hazırladıkları robot ve projeyle katılan Daçkalılar, üç farklı jüri değerlendirmesi ve üç robot maçını başarıyla tamamladı. Hazırladıkları “Şu an için küçük, gelecek için büyük bir adım” adlı uzay çöpleriyle ilgili proje en başarılı proje seçildi. Projelerini yaratıcı bir sunumla anlatan öğrenciler jürilerin beğenisini kazandı.

Panic at Daçka Ekibi hazırladıkları görsellerle "Özdeğerler Jürisi" karşısında

Panic at Daçka “Proje Jürisi” karşısında

Daçkalı öğrenciler, robot maçlarında da başarı göstererek turnuvanın 3. en yüksek puanını aldı. 

Robot sürücüleri Toprak Bilici ve İmran Durmuş maç masasında

80 ülkeden 9-16 yaş arası 233.000 çocuğun katıldığı FLL (First Lego Ligi) turnuvalarının Türkiye ayağını yürüten “Bilim Kahramanları Derneği” 12 yıldır birçok çocuk ve genci bilimin büyüsüyle buluşturuyor. Bu sene Türkiye’den 260 takım turnuvalarda yer alıyor. İzmir, Ankara, İstanbul ve Bursa’da gerçekleştirilen yerel turnuvalar sonrası 19-20 Mart 2016 tarihlerinde finalist takımlar tekrar bir araya gelerek FLL Türkiye Turnuvası’nda buluşacak.

Panic at Daçka ekibinden Afra Erol, Hayel Kıymetli, Toprak Bilici, İmran Durmuş, Metin Mert Bilim, Ahmet Günaydın, Vedude Rabia Sözkesen, Sinem Keleş, Asrın Süha Sarul, Emir Şükrü Birdal ve takım koçları Müge Tuvay turnuva sunucusu Hakan Bilgin ve başhakem Hasibe Göçülü ile

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?