Darüşşafaka Edebiyat Buluşmalarında Filiz Ali Söyleşisi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka 9. sınıf öğrencileri, 28 Şubat’ta, ülkemizin en önemli edebiyatçılarından Sabahattin Ali’nin piyanist ve müzikbilimci kızı Prof. Dr. Filiz Ali ile buluştu.  

Filiz Ali, öğrencilere babasının şakacı kişiliğini, doğa ve insan sevgisini, müzik ve okuma tutkusunu, fotoğraf ve arşiv merakını, şair ve yazar kimliğini çocukluk anılarından yola çıkarak anlattı. Öğrenciler tarafından hazırlanan ve hem Sabahattin Ali’nin hem Filiz Ali’nin yaşamı ve eserlerinin anlatıldığı sunumu çok beğendiğini belirten Ali, öğrencilerimizin kendisine ve babası Sabahattin Ali’ye yönelik sorularını da “Şimdiden, bilinçli ve ilgili birer okur oldukları anlaşılıyor.” şeklinde değerlendirdi. 

Prof. Dr. Filiz Ali'ye Darüşşafaka Türk Dili ve Edebiyatı Zümre Başkanı Meral Durubaş Özkömürcü tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi

Sabahattin Ali’nin doğumunun 110. yılı olması nedeniyle Darüşşafaka Edebiyat ve Sanat Dergisi’nin bu yılki dosya konusunun Sabahattin Ali olarak saptanmasından da mutluluk duyduğunu ifade eden Filiz Ali’ye biz de Darüşşafaka olarak teşekkür ediyoruz. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?