Fikret Yüksel Foundation’ın başkanı Susan Burchard ve ailesinin Darüşşafaka ziyareti

 ›  Haberler  › ↓ 

​21 – 30 Ekim tarihleri arasında Türkiye’de bulunan Darüşşafaka Cemiyeti’nin “Kurucu Bağışçı”sı Fikret Yüksel Foundation’ın kurucusu Fikret Yüksel’in (DŞ ‘41) kızı ve vakfın başkanı Susan Burchard ile ailesi Darüşşafaka’yı ziyaret ettiler. 23 Ekimde yapılan Yüksek Danışma Kurulu toplantısının ardından düzenlenen kokteyle de katılan aile 28 Ekim 2010 Perşembe günü Darüşşafaka Eğitim Kurumlarına ikinci bir ziyareti gerçekleştirdi.Cemiyet Başkanı Zekeriya Yıldırım ve Başkan Yardımcısı Davut Ökütçü ile Fikret Yüksel Vakfının durumu, okulda gerçekleşen gelişmeler ve geleceğe yönelik işbirliği imkanları da tartışıldı. Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan ve İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya’yla da tanışıp detaylı bilgi aldılar. Okulun eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde inceleyen Burchard ailesi, robot kulübü üyesi öğrenciler ile de bir araya geldi.

 
Amerika’da liseler arasında 17 yıldır düzenlenen bilim ve teknoloji alanında yaratıcılık ve farkındalık yaratmayı amaçlayan FIRST’in (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) Robot Yarışmasını Darüşşafaka’nın öncülüğünde Türkiye’de gerçekleştiğini görmek - en az 24 okul arasında yapılması gerekiyor - arzusunda olan Susan Burchard bu amaçla, Ankara’da da ziyaretlerde bulundu.
 
Seattle'da yapılacak yarışmaya katılacak okul takımımızın sponsorluğunu bu yıl da üstlenecek olan Fikret Yüksel Vakfı Başkanı Susan Burchard ve ailesi 30 Ekim 2010 Cumartesi günü Türkiye’den ayrıldı.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?