Fikret Yüksel Foundation Darüşşafaka’nın Kurucu Bağışçısı

 ›  Haberler  › ↓ 
fikret-yuksel-foundation_rsz.jpg
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, merhum Fikret Yüksel’in kızı ve Fikret Yüksel Foundation Başkanı Susan Burchard ve eşi Gary Burchard
 
 
"Darüşşafaka Velilerini Arıyor" kampanyasında ulaşılabilecek en üst mertebe olan; 10 öğrencinin Darüşşafaka’daki eğitim hayatları boyunca tüm eğitim giderlerini karşılamak anlamına gelen "Darüşşafaka’nın Kurucu Bağışçılığı" unvanına sahip Fikret Yüksel Foundation’a “Kurucu Bağışçı Plaketi” takdim edildi.
 
Bağışlarıyla Darüşşafaka’yı yıllardır destekleyen, 1941 Darüşşafaka mezunu merhum mühendis ve iş adamı Fikret Yüksel’in ABD’de kurduğu Fikret Yüksel Foundation, bu sene yapmış olduğu bağışlarla "Darüşşafaka’nın Kurucu Bağışçısı" oldu.
 
4 Ekim 2013 Cuma günü Darüşşafaka Cemiyeti’ni ziyaret eden merhum Fikret Yüksel’in kızı ve Fikret Yüksel Foundation Başkanı Susan Burchard ve eşi Gary Burchard’a “Kurucu Bağışçı Plaketi”, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş tarafından sunuldu.
 
Fikret Yüksel Foundation 2008 yılından bu yana ayrıca Darüşşafaka’daki robot çalışmalarını da destekliyor. Darüşşafaka’da bir robot kulübü kurulmasına ön ayak olan Fikret Yüksel Foundation'ın desteğiyle Darüşşafaka öğrencileri, 2008-2009 eğitim-öğretim yılından bu yana, ABD’deki Foundation for Inspiration and Recognition of Science and Technology (FIRST) tarafından düzenlenen robot yarışmalarına katılarak başarılar elde ediyor. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız
 
Fikret Yüksel Foundation
 
Darüşşafaka’dan 1941 yılında mezun olan Fikret Yüksel, İTÜ İnşaat Fakültesi’nde başladığı yüksek öğrenimini Darüşşafaka Cemiyeti’nin burs desteğiyle Harvard ve MIT’de (Massachusetts Institute of Technology) İnşaat, Zemin Mekaniği ve Yapı Mühendisliği alanlarında sürdürdü. 1974’te ABD’ye giden Yüksel, orada evlendi. ABD’de inşaat ve gayrimenkul geliştirme alanında başarılı bir iş hayatı olan Yüksel, 1998’de Fikret Yüksel Foundation adında bir vakıf kurdu. 2001 yılında vefat eden Fikret Yüksel’in kurduğu Vakıf, bugün Darüşşafaka’nın en önemli destekçileri arasında yer alıyor.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?