Fenerbahçe Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Aziz Yıldırım Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti.

 ›  Haberler  › ↓ 

Köklü geçmişleriyle Türkiye’nin iki güzide kurumu olma onurunu taşıyan Darüşşafaka Cemiyeti ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nü bir araya getiren ziyaret 14 Ekim 2010’da Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda gerçekleşti.

Ziyarete; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Asbaşkan Abdullah Kiğılı, Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan, Sicil Kurulu Üyesi Kenan Olcay, Balotaj Kurulu Üyesi Hasan Pınar ile Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Başkan Vekili Davut Ökütçü, Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çamaş, Darüşşafaka Lisesi ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan, Genel Sekreter Ahmet Buldam ve yöneticiler katıldı.2010-2011 eğitim-öğretim yılında Darüşşafaka Lisesi ve Kampüs Koordinatörü olarak göreve başlayan Adnan Ersan’ın odasında Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ile yöneticiler tarafından ağırlanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçeli yöneticiler basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Adnan Ersan konuşmasına, ilk kez Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret eden Yıldırım ve Yöneticilere teşekkürlerini sunarak başladı. “Babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, başarılı çocuklara ‘Eğitimde fırsat eşitliği’ sağlama misyonunu 147 yıldır sürdüren Darüşşafaka’nın Türkiye ve dünyada tek olduğunu bilmek, böyle bir kurumda görev almak beni onurlandırdı” dedi.

Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ise konuşmasında Türkiye’nin geçmişi bir asrı aşan iki kurumunun temsilcilerinin bir araya gelmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek “Darüşşafaka ve Fenerbahçe Kulübü tarihte birçok ortak noktada buluştu. Darüşşafaka’dan yetişen Melih Ilgaz, Mahir, Ziya, Arap Selim, Turhan Gülsav, Murat Alyüz ağabeylerimiz Fenerbahçe Kulübünde futbol, Mehmet Baturalp ağabeyimiz ise basketbol oynadı” dedi.

Zekeriya Yıldırım ve Adnan Ersan Aziz Yıldırım’a Darüşşafakalı öğrencilerin yaptığı bir tablo hediye etti. Görüşmenin ardından Yıldırım ve beraberindeki heyete Darüşşafaka Cemiyeti ve Eğitim Kurumları’nı tanıtan bir sunum yapılarak detaylı bilgi verildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanlarından Abdullah Kiğılı anı defterine, “147 yıllık eğitim ve şefkat yuvası Darüşşafaka’da çok güzel hizmetler olduğunu gördüm ve çok mutlu oldum. Tüm yöneticileri kutluyor başarılarının devamını diliyorum“ diye yazdı. Defteri Sn. Aziz Yıldırım ve Sn. Yüksel Günay’ın imzalamasının ardından Darüşşafaka Life GYM Spor Tesisleri'nde düzenlenen yemeğe katılmak üzere heyet Darüşşafaka’dan ayrıldı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?