Fantastik Çocuk Kitapları Yazarı Aslı Der, okurlarıyla buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 
yazar_asli_der2.jpg

Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi ve Günışığı Kitaplığı iş birliğiyle 48. Kütüphane Haftası kutlamaları kapsamında fantastik çocuk kitapları yazarı Aslı Der, 28 Mart’ta Darüşşafaka Kütüphanesinde okurlarıyla bir söyleşi gerçekleştirdi. Darüşşafaka Kütüphane Kulübü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen söyleşiye beşinci sınıf öğrencileri katıldı. Yetmiş öğrencimizin katıldığı sohbet, çocuklarımızın etkileyici yorumlarıyla zenginleşen çok keyifli bir okur-yazar buluşmasına dönüştü.
Yazar Aslı Der’in kütüphane anılarını paylaştığı söyleşide çocukları fantastik dünyalarda masalsı yolculuklara davet eden kitaplarından en yenisi olan “Kayıp Rüyacı” kitabından bir bölüm okudu. Güzellik, kendini tanıma, kıskançlık, yalan, gibi temel kavramları tartışan bu kitap öğrencilerimiz tarafından çok beğenildi.
 
yazar_asli_der1.JPG
 
Yazar Aslı Der, söyleşinin ardından etkinlikte okumak üzere getirdiği “Kayıp Rüyacı” isimli kitabını imzalayarak kütüphanemize armağan etti. Kitabın talibi çok olunca bu kitabı okumak isteyen öğrenciler arasında bir çekiliş yapılarak kazanan kişiye ödünç verilmesi kararlaştırıldı.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?