Yıldız ve Ertuğ Karakullukçu da varis olarak Darüşşafaka’yı seçti

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka’ya vasiyet bağışında bulunan hayırseverlerin sayısı son dönemde önemli bir ivme kazanmış durumda. Kişinin vefatı durumunda geçerlilik kazanan bir bağış türü olan vasiyet bağışında; vasiyetçi yaşadığı sürece mallarını dilediği şekilde değerlendirebiliyor, satabiliyor veya vasiyetinden vazgeçebiliyor. 

Varisi olarak Darüşşafaka'yı seçenler arasına son olarak Yıldız ve Ertuğ Karakullukçu kardeşler de katıldı. 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafaka Cemiyeti Bağış ve Bağışçı İşlemleri Yöneticisi Esen Türkmen, Yıldız Karakullukçu, Ertuğ Karakullukçu, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin

Tüm mal varlığını vasiyet yoluyla Darüşşafaka’ya bağışlayan Karakullukçu kardeşlere "Bağışçı Sertifikaları" 19 Nisan'da Darüşşafaka Cemiyeti'nde düzenlenen törenle Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin tarafından takdim edildi. 

Darüşşafaka'ya bağış yaptıklarından beri çok huzurlu olduklarını söyleyen Yıldız ve Ertuğ Karakullukçu, Darüşşafaka'ya gönülden bağlı olduklarını ifade etti.

153 yıllık "Eğitimde Fırsat Eşitliği" misyonuna güç katan Yıldız ve Ertuğ Karakullukçu'ya en içten teşekkürlerimizi sunarız. Var ettiniz, var olun.

Darüşşafaka, öğrencilerinin geleceğini yıldızlar gibi aydınlatacak bağışçılarının desteklerini bekliyor.

Vasiyet bağışıyla ilgili detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın