Darüşşafaka Erasmus Kulübü öğrencileri, Avrupalı öğrencileri misafir etti

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları eğitimde fırsat eşitliği misyonu kapsamında öğrencilerine uluslararası programlara katılma; farklı ülkelerden yaşıtlarıyla birlikte projeler gerçekleştirip kendilerini geliştirme olanağı sunmaya devam ediyor.

Darüşşafaka Ortaokulu Erasmus Kulübü öğrencileri ‘’Your Health is Your Wealth’ - Sağlığınız Zenginliğiniz"’ adlı projeleriyle Almanya ve Polonya’dan gelen 14 öğrenciyi İstanbul Maslak’ta bulunan kampüsünde 22 - 23 Ekim tarihleri arasında ağırladı. Öğrenciler, proje kapsamında sağlıkla ilgili teori ve pratik dersler aldı.

Yoga ve zumba etkinlikleri

Projeyle öğrencilerin, kültürler arası etkileşim gerçekleştirmelerinin yanı sıra sağlık konusunda yeni bilgiler edinmesi de hedeflendi. Darüşşafaka Eğitim Kurumları Okul Doktoru Esra Yüksel sağlıkla ilgili ilginç bilgileri, zihinsel ve fiziksel sağlığı korumanın yolları ile beslenmede nelere dikkat edilmesi gerektiğini yaptığı sunumla öğrencilerle paylaştı. Grup çalışmalarının ardından sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekmek için yoga ve zumba etkinliklerinin yanı sıra öğrencilerle Belgrad Ormanı’nda yürüyüş yapıldı.

Kültürel geziler de düzenlendi

İstanbul’un tarihini güzelliklerini ve kültürel değerlerini misafir öğrencilere tanıtmak için ise Topkapı Sarayı ile Ayasofya Müzesine gezi düzenlendi. Erasmus projesini değerlendiren öğrenciler, bu tür etkinliklerle hem yabancı kültürleri tanıdıklarını hem de farklı insanlarla tanışarak yeni dostluklar kurduklarını ifade etti. 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Daruşşafaka Ortaokul Müdürü Şule Uyar, ‘’Erasmus programının, gençleri bir araya getirip birlikte çalışmalarını destekleyerek onların daha iyi bir toplumun inşası sürecinde güçlendirilmelerinde kilit rol oynadığını düşünüyorum. Okulumuzda Erasmus öğrencilerini ağırlamaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Bu proje ile sağlık konusunda bir farkındalık yaratmayı hedefledik. Öğrencilerimizin bu tür projelerde yer alması ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtması göğsümüzü kabartıyor. Projeye katkı sağlayan ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum,’’ dedi.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?