Erasmus Kulübü öğrencileri, yurt dışından gelen misafirlerini ağırladı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları; “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonu kapsamında öğrencilerine uluslararası programlara katılma, farklı ülkelerden yaşıtlarıyla birlikte ortak projeler gerçekleştirip araştırma ve İngilizce konuşma becerilerini geliştirme olanağı sunmaya devam ediyor.

Darüşşafaka Ortaokulu Erasmus Kulübü öğrencileri, “Mind Your Health (Sağlığınızı Önemseyin)” adlı projeleriyle Almanya, Fransa ve Hollanda’dan gelen 7 öğretmen ve 16 öğrenciyi 2-7 Ekim günleri arasında Darüşşafaka’da ağırladı. Öğrenciler, proje kapsamında sağlıklı yaşamanın önemini vurguladılar.

Pilates, dans ve sanat etkinlikleri

“Mind Your Health” projesi kapsamında öğrenciler; aktif yaşamanın, düzenli spor yapmanın ve dans etmenin sağlığımız üzerine olumlu etkilerini paylaştılar. Öğrenciler, kültürlerarası etkileşim gerçekleştirmelerinin yanı sıra fiziksel ve zihinsel sağlığın önemine dikkat çektiler. Sağlıklı beslenme konusunda nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerine de bir eğitimin verildiği proje kapsamında, grup çalışmalarını destekleyen pilates, dans ve Atatürk Kent Ormanı’nda yürüyüş yapıldı. Öğrencilerimiz, sanat atölyesinde çinicilik sanatını tanıtan bir etkinlik düzenlediler ve bu tür etkinliklerin hobilerini geliştirmelerine, stresten uzak yaşamalarına olumlu etkiler yarattığına dair paylaşımlarda bulundular. Öğrenciler, Park of İstanbul'a da giderek çeşitli aktivitelere katıldılar.

Kültürel geziler de düzenlendi

İstanbul’un tarihî güzelliklerini ve kültürel değerlerini misafir öğrencilere tanıtmak için Topkapı Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı'na gezi düzenlendi. Erasmus projesini değerlendiren öğrenciler, bu tür etkinliklerle hem farklı kültürleri tanıdıklarını hem de farklı insanlarla tanışarak yeni dostluklar kurduklarını ve İngilizce konuşma becerilerini çok geliştirdiklerini ifade ettiler. 

Avrupalı öğretmenlerin gözünden Darüşşafaka

Almanya'dan programa katılan öğretmen Marlis Hanauer; bu projenin öğrencileri çok motive ettiğini, öğrencilerin yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağladığını, proje sayesinde sağlık konusunda farkındalıklarının arttığını, Türk kültürünü ve bazı tarihî yerleri tanıma fırsatı bulduklarını belirttikten sonra, “Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencilerin sadece akademik gelişimine değil, aynı zamanda davranış gelişimlerine ve teknoloji kullanım becerilerine de çok önem veriyor.” dedi.

Fransa'dan programa katılan öğretmen Flora Cathary ve Laurance Cousty, misafir oldukları İngilizce dersleri sonrası Darüşşafaka Eğitim Kurumları'ndaki öğrencilerin İngilizce dil seviyelerinden çok etkilendiklerini, öğrencilerin kendilerini İngilizce olarak çok iyi ifade ettiklerini, okulda aile ortamı gibi sıcak bir ortamın bulunduğunu ve bunun da öğrenciler üzerinde çok olumlu etkileri olduğunu belirttiler.   

Hollanda'dan programa katılan öğretmen Sylviajose Ziel ise okulumuzda gördükleri misafirperverlikten ve misafir olarak katıldığı derslerden çok etkilendiğini ve Darüşşafaka’nın öğrencilere tanıdığı imkânlara hayran kaldığını ifade etti.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?